Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW Group urychluje vývoj baterií

BMW Group urychluje vývoj v oblasti technologie baterií budoucnosti, čímž dodává větší význam evropskému hodnotovému řetězci článků a baterií.

V této souvislosti Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG, obdržel rozhodnutí o grantu od federálního ministra hospodářství a energetiky Petera Altmaiera a také od bavorského ministra hospodářství, regionálního rozvoje a energetiky, Huberta Aiwangera, na podporu projektů BMW Group běžících pod hlavičkou IPCEI (Important Project of Common European Intertest = Důležitý projekt společného evropského zájmu) a týkajících se baterií.

Pro BMW Group je jasné, že vysoce výkonné a udržitelné systémy ukládání energie jsou klíčovým faktorem úspěchu individuální mobility budoucnosti. Vývoj vysoce inovativních a udržitelných bateriových článků je proto jedním z klíčových prvků evropského hodnotového řetězce článků a baterií.

Tato snaha se odráží v návrzích na Neue Klasse – novou generaci elektrických vozidel BMW Group, kterou společnost poprvé představila na své výroční konferenci v březnu. Tato nová generace vozidel, která bude uvedena na trh v polovině tohoto desetiletí, bude nekompromisně elektrická, digitální a cirkulární (využívající obnovitelné zdroje v rámci cirkulární ekonomiky).

Pro Neue Klasse vyvíjí BMW Group novou generaci technologie baterií s jasně definovaným cílem: „S modelem Neue Klasse uděláme velký skok v technologii elektrického pohonu,“ řekl v pondělí v Mnichově Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG. „Chceme výrazně zvýšit energetickou hustotu článků a současně snížit náklady na materiál i výrobu. Rovněž významně omezíme použití primárních surovin, abychom zajistili skutečně ,zelené‘ baterie.“

S Neue Klasse má BMW Group za cíl dostat se z hlediska rozsahu a výrobních nákladů na úroveň nejmodernějších spalovacích motorů. Například elektrická mobilita „engineered by BMW“ má oslovit a přesvědčit nové skupiny zákazníků po celém světě. U této šesté generace technologie BMW eDrive společnost v současné fázi vývoje vyhodnocuje různé formáty článků, jejich chemické složení a také moduly. Klíčovým cílem je vytvořit skutečně zelené, nízkouhlíkové a recyklovatelné baterie.

Zdroj: BMW Group Press Club
1.květen 2021