Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW pokračuje s podporou Sokolovska

Výstavba BMW Group Vývojového centra ČR severně od Sokolova je v plném proudu. Kromě podpory různých projektů a akcí patří k nejvýznamnějším formám spolupráce s regionem kooperace se Západočeskou univerzitou v Plzni, zahájená v roce 2019.

Společným cílem je oslovování nových uchazečů o studium, ale také rozvoj ve směru trendů digitální transformace a průmyslu 4.0. Nejnověji byla podepsána smlouva na pokračování projektu na podporu technického vzdělávání dětí v Sokolově – „Dětská technická univerzita Fakulty strojní“.

BMW Group Vývojové centrum ČR tak je již druhým rokem generální partner tohoto unikátního projektu. Cílem této spolupráce je podpora žáků základních škol v zájmu o techniku a její další studium.

Společným cílem je oslovování nových uchazečů o studium, ale také rozvoj ve směru trendů digitální transformace a průmyslu 4.0. Nejnověji byla podepsána smlouva na pokračování projektu na podporu technického vzdělávání dětí v Sokolově – „Dětská technická univerzita Fakulty strojní“. BMW Group Vývojové centrum ČR tak je již druhým rokem generální partner tohoto unikátního projektu. Cílem této spolupráce je podpora žáků základních škol v zájmu o techniku a její další studium.

BMW Group Vývojové centrum ČR chce také být dobrým sousedem pro všechny v okolí, takže kromě jiných regionálních projektů většího rozsahu připravilo také 20 000 eur pro menší projekty, navržené pro přímé okolí do vzdálenosti 30 km. S nimi mohou přijít obce, neziskové organizace či registrované spolky, pakliže se budou týkat témat vzdělávání dětí a dospívajících, udržitelné mobility nebo životního prostředí, zkrátka pakliže budou přínosem pro daný region.

Zdroj: BMW
25.listopad 2020