Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW předalo policejní vozy na Proseku

Předání prvních deseti vozů BMW 540i xDrive Touring v rámci uzavřených dvou rámcových dohod na dodávku 70 automobilů proběhlo 15. července v showroomu BMW Stratos Auto v Praze na Proseku.

Polovina vozů je v provedení pro dohled na dálnicích v barvách policie a druhá pro vysokorychlostní pronásledování bez označení a se skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením. Všechny vozy disponují například speciální výbavou pro užití práva přednosti v jízdě, zvláštním výstražným zvukovým zařízením, speciální zástavbou (úložný prostor a pracovní deska) pro službu dopravní policie, nezávislým kamerovým systémem a měřičem rychlosti.

Vozy BMW 540i xDrive Touring jsou vybavené mild hybridními zážehovými 6válci o výkonu 245 kW (333 k), pohonem všech kol xDrive, osmistupňovou samočinnou převodovkou Steptronic a adaptivním podvozkem.

„Velmi mě těší, že jsme uspěli ve výběrovém řízení s vozy prémiové značky za výhodnější cenu než konkurence. Dálniční policisté dostávají speciálně vybavená vozidla se špičkovými jízdními vlastnosti a vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti, jak je u značky BMW standardem. Věřím, že nová vozidla přispějí ke zvýšení bezpečnosti provozu na našich dálnicích,“ uvedl jednatel společnosti Stratos Auto Martin Strakoš.

„Důležitým krokem pro zlepšení podmínek a kvality policejní práce je také pravidelná obměna vozového parku. Jsem rád, že policisté budou moci ve službě využívat taková moderní, bezpečná a rychlá vozidla, jako je těchto 10 vozidel značky BMW,“ řekl náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Jaromír Bischof.

„Nová vozidla BMW jak v komerčním provedení, tak i v provedení Policie ČR budou zařazena zejména na dálničních odděleních jednotlivých krajských ředitelství policie a na celorepublikovém útvaru služby dopravní policie, tedy u Speciálního oddělení dohledu Čechy a Morava,“ dodal ředitel služby dopravní policie plk. Jiří Zlý.

Zdroj: BMW Group PressClub
17.červenec 2022