Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW: šestkové kupé se ukáže v Šanghaji

Tvary nového šestkového kupé vychází z kabrioletu, který BMW představilo již loni na podzim. Výstavní premiéru si novinka odbude na autosalonu v čínské Šanghaji, do prodeje se dostane na podzim.

S šéfdesignerem Adrianem van Hooydonkem se BMW vrátilo o generaci zpět a navázalo na design svých aut z devadesátých let. Zapomenuty jsou výrazné tvary z pera Chrise Bangla, nové modely jsou uhlazenější a mají méně obhroublou přední i zadní část. To platí i pro již prodávaný sedan pětkové řady i pro nové kupé a kabriolet řady 6.
 
Interiér se od již prodávaného kabrioletu neliší. Dominantní je středová konzole natočená k řidiči a oddělení prostoru řidiče od místa spolujezdce je jasně patrné i z jejího designu. Luxusní ventilovaná kožená sedadla jsou u auta této třídy samozřejmostí.
 
V nabídce nadstandardní výbavy jsou inovovaná verze head-up displeje, který promítá potřebné údaje na čelní sklo do zorného pole řidičových očí. K dispozici budou i hlídače mrtvých úhlů a vyjetí z jízdního pruhu, noční vidění, parkovací asistent se zadní kamerou, špičkové audio s navigací. Do střechy bude možné objednat panoramatické okno. Podvozek ponese na přání adaptivní tlumiče a aktivní stabilizátory.
 
Ceny novinky zatím BMW nezveřejnilo, ale otevřená verze už své ceníky má a se slabším motorem stojí v základní výbavě 2,16 milionu korun, model 650i Cabrio pak stojí skoro dva a půl milionu korun. Lze předpokládat, že kupé bude při stejných motorech levnější.
 
30.březen 2011