Kategorie
Značky
Regiony
 
 

BMW startuje výrobu řady 7 v Dingolfingu

Z výrobních linek továrny BMW Group v Dingolfingu sjely první sériové kusy nového BMW řady 7. Vrcholný Bavorák se vyrábí nejen se spalovacími motory, ale také jako čistě elektrické BMW i7.

Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu, uvedl: „Naše nové BMW řady 7 je prvním luxusním sedanem na světě, který zákazníkům nabízí možnost volby mezi třemi druhy pohonu. Ať už se jedná o čistě elektrický, spalovací nebo plug-in hybridní pohon, který dorazí zanedlouho, disponujeme flexibilními výrobními strukturami a vynikajícími integračními schopnostmi, které jsou zapotřebí k efektivní výrobě tak rozmanité řady pohonů.“

Investice přes 300 milionů eur do Dingolfingu

BMW Group investovala více než 300 milionů eur do přípravy továrny na výrobu nového BMW řady 7 v Dingolfingu. S důslednou snahou o realizaci vize o výrobě budoucnosti se největší evropská továrna BMW stále více mění na závod vyznávající principy BMW iFACTORY, spočívající v přístupu „Lean. Green. Digital.“.

Značka současně ve výrobním prostředí při produkci BMW řady 7 poprvé zkouší systémy automatizované jízdy, díky nimž dále automatizuje montážní a výstupní logistické procesy.

V Česku předvedl předprodukční kus Invelt

Zdroj: BMW
12.červenec 2022