Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bondovský Defender vynesl peníze na solidaritu

Pražský Autosalonu Dajbych pořádal 20. prosince aukci Land Roveru Defender Bond Edition. Vítězná nabídka byla 4 625 000 Kč a vyvolávací cena 3 688 928 Kč tak byla překonána bezmála o milión korun. Část výtěžku aukce ve výši 234 018 Kč věnoval Autosalon Dajbych Vojenskému fondu solidarity.

Petr Dajbych, zakladatel a majitel autosalonu, aukci hodnotí jako velký úspěch:

„Aukce byla napínavá do poslední chvíle. Organizovat takovou událost v současné nejisté době byla sázka do loterie. Ukázalo se naštěstí, že lidé mají i dnes zájem o unikátní auta se sběratelskou a také investiční hodnotou. Výsledek splnil, ba i překonal moje očekávání a díky tomu se podařilo vygenerovat i vysoký dar pro Vojenský fond solidarity paní generálky Šmerdové.“

Brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně Vojenského fondu solidarity, se aukce osobně zúčastnila a krátce po jejím skončení převzala z rukou Petra Dajbycha symbolický šek na částku 234 018 Kč.

„Z aukce a jejího výsledku jsem nadšená. Děkuji majitelům, panu Dajbychovi a paní Dajbychové, za tento vynikající nápad. Částka, kterou fond získal, může významně pomoci vojákům a jejich blízkým, kteří se dostali do složitých životních situací. Právě pro ně je Vojenský fond solidarity určen,“ uvedla generálka Šmerdová.

Předehrou aukce byla barmanská show, během které účastníky rozehřály bondovské drinky i triky převedené barmanem Martinem Vogeltanzem, vicemistrem světa v barmanství, během jejich přípravy. Vrcholem bylo žonglování s lahvemi s hořícím obsahem, kdy se odlesky plamenů zrcadlily na černé metalíze jediného Defenderu Bond Edition draženého v České republice.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8 vyrobená v počtu pouhých 300 kusů. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu. Jedinečné prvky výbavy představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi.  I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover.

AUTOSALON DAJBYCH

Autosalon Dajbych je největší dealer britských značek Jaguar Land Rover v ČR. Zároveň se specializuje na úpravy terénních vozů. Jako prodejce Isuzu, terénních vozů Toyota a výhradní dovozce kvalitních značek off-road příslušenství má servisní i technický tým s největší zkušenosti s vývojem terénních speciálů v ČR.

Mezi zákazníky patří ozbrojené složky a policie, složky IZS i civilní odvětví jako například energetika, zemědělství, stavebnictví nebo lesní hospodářství. Společnost Dajbych má pobočky v Plzni a Praze, působí v prodeji, servisu a vývoji terénních a luxusních vozů od roku 1995.

Zdroj: Autosalon Dajbych
23.prosinec 2021