Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bosch chce přijmout stovky lidí

Strojírenská firma Robert Bosch se chystá rozšířit svůj závod v Českých Budějovicích. V následujících šesti až sedmi letech chce proto přijmout dalších až 300 lidí.

 

Uplatnění najdou především v nedávno zahájené výrobě systému snižujícím emise u dieselů. Řekla to vedoucí úseku řízení lidských zdrojů Barbora Schelová. Nyní u největšího tuzemského producenta komponentů do aut pracuje na 2100 zaměstnanců.
    Výrobu takzvané řídící jednotky DNOX podnik zahájil před několika měsíci. Stál za tím stoupající zájem automobilek, které se snaží snižovat jak emise ve výfukových plynech, tak i spotřebu. Zájem o nový produkt mají kvůli zvyšujícímu se tlaku na ekologizaci dopravy zejména největší výrobci aut, například v USA.
    "Díky rozšíření výroby najde ve firmě uplatnění řada technologů, konstruktérů a dalších technických inženýrů," uvedla Schelová. Firma láká i studenty vysokých škol, každý rok nabídne práci 50 mladým inženýrům. "Hlavně v novém výzkumném a vývojovém centru, kde našlo uplatnění už přes 270 techniků, projektantů a konstruktérů," uvedl ekonomický ředitel Franc Gruber. 
    

Robert Bosch je i předním výrobcem palivových čerpadel, které v autech filtrují a regulují tlak paliva a měří jeho stav v nádrži. Čerpadla, která míří do vozů téměř všech světových automobilek, se v továrně montují od roku 1997. Koncern jich vyrobil už přes 30 milionů. Zatímco v prvních letech to bylo několik set tisíc kusů ročně, loni i letos to už jsou více než čtyři miliony součástek. 
    

Robert Bosch je největší firmou v Jihočeském kraji, v Budějovicích působí už od roku 1992. Od roku 2005 má vlastní centrum vývoje a výzkumu. Vyrábí také sací moduly, víka hlav válců a elektronické plynové pedály. Podnik je i předním českým exportérem. Odběrateli jsou vedle evropských i některé japonské, asijské a jihoamerické automobilky.

 

29.květen 2008