Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bosch jede dál, do firmy dorazilo 2000 roušek

Největší dodavatel pro český automobilový průmysl, jihlavský Bosch Diesel, pokračuje ve výrobě. Lokální tisk ale firmu pranýřuje, že zaměstnancům nedodala ochranné pomůcky.

Pracovnice Eva Nováková hodnotila situaci v Třebíčském deníku: “„Nadzvedlo mě vyjádření naší společnosti do tisku, že máme čerstvě povinnost nosit roušky. O povinnosti nás nikdo neinformoval, dozvěděli jsme se o tom až právě z tisku. Od firmy žádné roušky nemáme, ale musím říct, že si každý zaměstnanec nějakou podomácku vyrobenou pořídil. Má to však háček,“ upozorňuje Nováková.

Sedí v kanceláři a to je ještě dobré. „Ale rouška po dvou hodinách přestane fungovat. U lidí ve výrobě takové řešení nemůže obstát. Potí se, protože fyzicky pracují. Jedna rouška prostě nestačí, nezachytí viry po celou směnu,“ je Nováková přesvědčená.

V sousedním Motorpalu podle jejího zjištění pracovníci vyfasovali roušek několik. „Venku lidi pomalu nesmějí na ulici. Do Bosche se jezdí přeplněnými autobusy, zaměstnanci pořád dělají v hloučku,“ vysvětluje.

Připouští, že firma na zaměstnance apelovala. „Sdělila nám, že na dodání roušek se čeká, že nás prosí o součinnost, aby všichni byli ohleduplní a nosili v celém areálu roušky doma vyrobené, provizorní nebo jako náhradní řešení šátek či kapesník,“ říká.

Roman:  zaměstnanci to věděli, první roušky už dorazily

Mluvčí společnosti Bosch Pavel Roman s touto interpretací zásadně nesouhlasí.

„My jsme zveřejnili informaci o povinné ochraně obličeje v závodě Bosch Diesel již ve středu 18. března po 18. hodině, tedy pár hodin po usnesení vlády. Dopis vedení směrem zaměstnancům se objevil na nástěnkách, na televizích v kantýnách a navíc noční směna toho dne tuto informaci dostávala přímo. Dopis obsahoval i vysvětlení, že roušky nejsou v dostatečné míře k dispozici ani pro záchranné složky, ale že je čekáme, máme je objednané. Později jsme ještě pomocí názorných obrázku na plakátech znovu povinnost připomínali,“ vysvětlil Roman.

Našemu portálu toto úterý doplnil informaci:  “Roušky už částečně došly do fabrik už je dáváme zaměstnancům,… zatím kolem 2 tisíc kusů a do konce týdne čekáme dalších 5 tisíc,” upřesnil mluvčí firmy.

Na vzniklou situaci reagoval mluvčí firmy Pavel Roman (vlevo)

 

 

Zdroj: Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/z-regionu/bosch-koronavir-rouska-ochrana.html
23.březen 2020