Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bosch otevřel továrnu na čipy u Drážďan

Největší evropský dodavatel pro automobilový průmysl Robert Bosch otevřel poblíž Drážďan továrnu na čipy. Investoval do ní jednu miliardu eur (25,4 miliardy Kč), což je zatím jeho největší investice, uvedla agentura Reuters.

Továrna je plně digitalizovaná a je považována za jednu z nejmodernějších továren na čipy v Evropě. Od července začne vyrábět čipy pro elektrické spotřebiče a od září pro automobilový průmyslu, upozornila agentura DPA. Výroba tak začne o šest měsíců dříve, než firma původně plánovala. V současnosti má továrna 250 zaměstnanců, celkem plánuje vytvořit 700 pracovních míst.

Továrna zahajuje provoz v době napjatých celosvětových dodávek čipů. Zvýší schopnost firmy dodávat automobilkám přímo, a tedy méně spoléhat na výrobce třetích stran.

Do globálních problémů s dodávkami čipů, kvůli kterým museli někteří výrobci přerušit výrobu, ale specializovaná továrna podle analytiků příliš nezasáhne. V současnosti se očekává, že problémy s dodávkami čipů se podaří vyřešit až v příštím roce. Továrna určitě pomůže hlavním zákazníkům firmy Bosch, z globálního hlediska ale současný převis poptávky nad nabídkou příliš zmírnit nepomůže.

Virtuálního ceremoniálu se zúčastnila i německá kancléřka Angela Merkelová a místopředsedkyně Evropské komise (EK) Margrethe Vestagerová, která má na starosti i koordinaci programu pro Evropu připravenou na digitální věk.

 

 

Zdroj: Reuters
18.červen 2021