Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Boxy OSRAM získaly reddot design award

Společnosti OSRAM se podařilo získat cenu v roce 2009 za netradiční boxy na náhradní žárovky pro motocykly a automobily kombinující design s funkčností.

OSRAM prodává své motocyklové žárovky Night Racer a X-Racer v praktickém balení ve tvaru helmy, které slouží zároveň jako úschovný box na náhradní žárovku. Obal byl vyvinut ve spoluprácí s firmou Schuberth, která patří k předním výrobcům přileb. Tento box se hodí řidičům zejména v zemích, které vyžadují nejen svícení ve dne, ale také náhradní žárovku v povinné výbavě.
 
Porota soutěže reddot ocenila úložné boxy na motocyklové žárovky ve tvaru helmy jako inovaci v rámci kategorie komunikačního designu. Ve stejné kategorii získal cenu také minibox pro automobily s průhledným víkem, díky kterému je vidět, co vše je uvnitř. Každý minibox obsahuje jednu halogenovou žárovku – do hlavního reflektoru a pět doplňkových (žárovky do brzdových a zadních světel, jednu oranžovou žárovku do směrových světel, žárovku do osvětlení poznávací značky a také do parkovacího světla). Navíc jsou zde tři náhradní pojistky. Tento box se dá snadno uložit v přihrádce spolujezdce a zaručuje řidiči, že bude mít neustále po ruce právě tu náhradní žárovku, kterou potřebuje.
19.listopad 2009