Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Brněnské výstaviště ukázalo veterány

Tisícovky lidí si v sobotu na brněnské výstaviště přišlo prohlédnout automobilové veterány, včetně repliky vozu rakouského vynálezce Siegfrieda Marcuse. 

Na tradiční Motortechně sháněli majitelé historických aut náhradní díly, ostatní se strojům obdivovali. Hlavní atrakcí byla replika vozu vynálezce a automobilového pionýra Siegfrieda Marcuse. Originál je jedním z nejstarších aut na světě a velkou část součástek vyrobili v adamovských strojírnách, řekl pořadatel Lubomír Slavíček. "Originál byl vyroben v někdejším Rakousku-Uhersku a je ještě starší než Tatra Prezident," řekl Slavíček. Dnes je uložen ve vídeňském technickém muzeu. Replika, s níž dnes do Brna vystavovatelé přijeli, je plně funkční. Přímo v areálu ji dnes majitelé nastartovali a předvedli krátkou jízdu. 
 
 Tradiční Motortechna začínala v 80. letech jako akce, na níž se scházelo několik málo nadšenců opravujících stará auta. Před několika lety ale museli pořadatelé ze stadionu v Brně-Lesné přesídlit kvůli nedostatku místa na výstaviště. Nyní již na akci přijíždějí motoristé z okolních zemí; tentokrát nechyběli Slováci, Poláci, Rakušané ani Maďaři, řekl Slavíček.
4.duben 2008