Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Brose postaví v Kopřivnici lakovnu, zaměstná ještě na 350 lidí

Německá společnost Brose dále rozšiřuje výrobu v kopřivnickém průmyslovém parku, kde od roku 2004 vyrábí kovové díly pro automobilový průmysl. Po dokončení druhé výrobní haly letos v červnu se firma chce pustit do výstavby lakovny.

 Po realizaci všech nových projektů bude kopřivnický závod Brose CZ zaměstnávat téměř 1400 lidí proti stávajícímu počtu 1050. Firma dosud v Kopřivnici investovala kolem dvou miliard korun. V nové hale bude druhé lakovací zařízení. Lakovna se využije pro nové produkty, které se budou vyrábět ve stávajících dvou halách. Zatímco výrobní hala, kterou firma stavěla 12 měsíců, si vyžádala investice za 300 milionů korun, rozšíření kapacity lakovny bude stát 60 milionů. Stavba by měla začít nejpozději začátkem příštího roku, s uvedením lakovny do provozu Brose počítá zhruba za rok. Do té doby také nabere prvních sto nových zaměstnanců.
Firma v Kopřivnici vyrábí výhradně pro trhy Evropské unie autozámky a polohovadla sedadel, ale postupně zavádí i novou produkci spouštěčů oken. Kapacita závodu například umožní vyrobit až 2,4 milionu autozámků, výroba dílů pro otevírání oken má dosáhnout tři milionů kusů.

21.srpen 2007