Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bubeník: Mercedes-Benz měl dobrý rok

V průběhu roku 2012 bylo v České republice registrováno celkem 3 236 nových osobních a 815 lehkých užitkových automobilů Mercedes-Benz, dohromady 4 051 automobilů. Výsledky komentuje Jan Bubeník.

Dále bylo registrováno 1 512 nákladních vozidel Mercedes-Benz s celkovou hmotností nad 3,5 tuny, což mj. představuje obhájení prvního místa v kategorii nákladních vozidel. Počtem registrovaných 88 autobusů se Mercedes-Benz stal nejúspěšnějším importérem v kategorii autobusů. Navíc bylo z portfolia Daimleru loni v ČR registrováno, ještě 74 malých automobilů značky smart, 87 vozidel Fuso a 23 autobusů Setra. Za rok 2012 činí celkový součet registrací vozů značek koncernu Daimler celkem 5 836 motorových vozidel. 

Pokud jde o objem registrací čistě samotných osobních automobilů, byl rok 2012 pro značku s hvězdou historicky nejúspěšnějším. Meziročně se ve srovnání s rokem 2011 zvýšil počet prodaných osobních vozů o 14,8% (+416 vozů). Spolu s lehkými užitkovými automobily došlo k meziročnímu zvýšení registrací o 9%, což znamená dvanáctou příčku mezi nejprodávanějšími značkami. Díky dosaženým výsledkům došlo také ke zvýšení podílu automobilů značky Mercedes-Benz na českém trhu, který činil 2% v kategorii osobních automobilů a 7% u lehkých užitkových vozů.

V součtu vozidel obou kategorií, pak bylo v roce 2007 registrováno 4 597 osobních a lehkých užitkových automobilů, z toho bylo 2 808 užitkových a v roce 2008 to bylo dokonce 5 032 automobilů (3 013 LUV). I tak patří výsledkům loňských prodejů nových automobilů Mercedes-Benz historicky třetí příčka a rok 2012, zůstává jedním z nejúspěšnějších v celé dvacetileté historii.

Za uplynulých dvacet let dovezl Mercedes-Benz do České republiky už 29 692 osobních automobilů, a k tomu 25 952 lehkých užitkových vozů, což dohromady dělá úctyhodných 55 644 vozidel obou těchto kategorií. Tento počet řadí osobní a lehké užitkové automobily značky Mercedes-Benz na historicky třinácté místo, co do počtu v České republice registrovaných vozidel.

Z hlediska nejprodávanějších automobilů Mercedes-Benz byl za loňský rok překvapivě na prvním místě užitkový model Sprinter, kterého bylo registrováno 710 kusů (a to se ještě letos dočká Sprinter rozsáhlejšího faceliftu), na druhém místě se pak umístilo kompaktní MPV třídy „B“ s 549 registrovanými kusy a třetí, také pro mnohé jistě překvapivě SUV třídy ML se 547 kusy, následované třídou „C“ s 408 kusy a dalším překvapením, které představoval model Vito, kterého bylo loni registrováno celkem 345 kusů. Na dalších místech skončily modely Viano (256 kusů), třída „E“ (251 kusů), třída „A“ se 192 kusy a model „GLK“ se 174 kusy.

„K výborným obchodním výsledkům přispěly především nové modely ML, GL, B i A. Poptávka po těchto modelech převyšovala v roce 2012, a to nejen v ČR, reálné možnosti dodávek z výrobních závodů. S jejich úspěšným prodejem počítáme i pro letošní rok, kdy se naše nabídka rozšíří o novou generaci vozů Mercedes-Benz třídy „E“ a „S“, říká Jan Bubeník, vedoucí prodeje osobních automobilů M-B a smart pro ČR.

Zvýšení poptávky loni zaznamenal Mercedes také v oblasti prodeje zánovních použitých vozů, a to jak u osobních vozů obchodovaných v síti CarStore, tak i u dodávkových (VanStore) a nákladních (TruckStore). Přitom narůstá zájem i o doplňkové služby Mercedes-Benz, v podobě prodloužené záruky MB, nabídek servisních služeb a v neposlední řadě pojištění a financování Mercedes-Benz.

 

V segmentu nákladních vozidel je určitě nejdůležitější zprávou to, že Mercedes-Benz se stal už jedenáctý rok jedničkou na českém trhu. K tomuto úspěchu značky Mercedes-Benz určitě pomohla také skutečnost, že jako první zahájila prodej vozidel splňujících emisní normu Euro 6.

26.leden 2013