Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Bubeník: Mercedes pokračuje v růstu

Letošní březen byl pro Mercedes-Benz historicky rekordním měsícem v oblasti prodeje osobních aut. Růst pokračuje i v dubnu, pochlubil se ředitel prodeje osobních vozů Mercedes-Benz a smart v ČR Jan Bubeník.

Z prodejních výsledků automobilky za první kvartál vyplývá, že zvyšuje podíl na trhu ve srovnatelném segmentu. Výsledek se podařil také v síti prodeje použitých vozů CarStore, kde došlo k nárůstu prodeje o 38 %.

Přes celkově klesající tendenci na trhu předal Mercedes-Benz v ČR v prvních třech měsících roku 2013 přibližně stejný počet vozů, jako v minulém roce. Březen 2013 se stal v prodeji osobních aut dokonce rekordním měsícem. Nikdy v minulosti nepředali v březnu autorizovaní dealeři zákazníkům tolik vozidel (260 ks), jako právě v letošním roce. V úspěšném trendu pokračuje Mercedes i v začátku druhého čtvtletí, neboť i letošní duben překonává loňské výsledky. V minulém měsíci si svůj nový vůz převzalo 245 zákazníků značky Mercedes-Benz, což představuje 13% nárůst ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce.

„Z kompaktních modelů se daří rodinné třídě B i nové třídě A, máme velmi pozitivní rekce na CLA, které jsme právě uvedli na trh. Neutichá ani poptávka po SUV třídy M a jen těsně pokrýváme zájem o nové GL. V minulém měsíci jsme uvedli na trh výrazně modernizovaný sedan a kombi třídy E, netrpělivě očekáváme i kupé a kabriolet. Následující měsíce pak budou ve znamení naší vlajkové lodi – luxusní třídy S.“ vyjmenovává příčiny úspěchu Jan Bubeník, ředitel prodeje osobních vozů Mercedes-Benz a smart v ČR.

Mercedesu se prý daří také v síti použitých vozů CarStore, kde bylo v prvním kvartálu letošního roku předáno 310 vozů, což je o 38 % více, než tomu bylo ve stejném období loni.

9.květen 2013