Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Buzkovou v čele dopravní nadace střídá Topolová

Po dvanácti letech končí v čele správní rady Dětské dopravní nadace (DDN) bývalá ministryně školství Petra Buzková, kterou ve funkci předsedkyně nahradí současná generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Mediafax o tom ve středu informovala Nora Tomášková ze sekretariátu DDN.

"Jsem ráda, že mohu svou funkci předat opět ženě. Za uplynulých dvanáct let, kdy jsem byla předsedkyní správní rady, jsme pomohli vystudovat mnoha dětem a mladým lidem, jejichž rodiče se stali oběťmi dopravních nehod. Mohli jsme jim tak alespoň částečně ulehčit vstup do života po tragických událostech, kterými si museli projít. Věřím, že Karolína Topolová se svými manažerskými schopnostmi činnost nadace ještě více rozvine a dokáže tak pomoci maximálnímu počtu žadatelů o podporu," uvedla odstupující předsedkyně Buzková.

Dětská dopravní nadace finančně pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla 375 dětem, jejichž rodiče se stali obětí dopravních nehod, více než sedm milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu.

Letos v prosinci nadace podle středečního rozhodnutí správní rady rozdělí další peníze na studium mezi 55 dětí.

"Jsme největším prodejcem ojetých vozů v České republice, a proto nám přijde naprosto logické podporovat právě Dětskou dopravní nadaci. Rozvíjení její činnosti se chci věnovat velmi aktivně," uvedla generální ředitelka AAA AUTO a nová předsedkyně správní rady DDN Karolína Topolová.

Ve správní radě nadace budou v dalším tříletém období kromě Topolové také zasedat generální ředitel společnosti Global Assistance Petr Bold, prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek, podnikatel a bývalý automobilový závodník Antonín Charouz, bývalý ministr vnitra a předseda CEVRO Ivan Langer a člen představenstva AAA AUTO a bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Vratislav Kulhánek.

2.prosinec 2012