Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Cadence Innovation propustí v Česku až 300 lidí

Liberecká společnost Cadence Innovation, která vyrábí plastové autodíly, propustí až 300 lidí. Výpovědi chce společnost rozdat už během listopadu a zeštíhlení firmy proběhne do konce roku. Informaci přinesla dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Cadence má v Česku závody v Liberci, v Libáni na Jičínsku a v Nymburce.

    "Naši zákazníci snížili výrobu o deset až 20 procent, a to se musí projevit i na počtu zaměstnanců," vysvětlil generální ředitel firmy Pavel Neumann. Podle něj se však propouštění nedotkne kmenových zaměstnanců. "Bude se to týkat hlavně lidí, které máme přes agentury nebo lidí ve zkušební době," doplnil.

    Firma dosud zaměstnává 2300 lidí včetně agenturních, většinou ze zahraničí. O práci přijde i část zaměstnanců se smlouvami na dobu neurčitou, píše deník. 
 

    Americký výrobce plastových automobilových součástek Cadence Innovation v srpnu požádal soud o bankrotovou ochranu před věřiteli. Cadence má v USA šest závodů na plastové díly ve státech Michigan a Indiana. Firma uvedla, že bude pokračovat v činnosti a mezitím bude shánět kupce. 
 
    České závody Cadence vyrábějí plastové díly jako přístrojové desky, nárazníky a dveřní výplně. Odebírají je především společnosti Škoda, Audi a TPCA Kolín. Loňský obrat české skupiny Cadence Innovation s maďarskou pobočkou činil podle tisku asi 8,7 miliardy korun.  Nejméně lidí se může strachovat o práci naopak v Nymburku, který dodává díly do kolínské automobilky TPCA.
30.říjen 2008