Kategorie
Značky
Regiony
 
 

CAR4WAY jede dál, hlásí nárůst uživatelů

Carsharing GreenGo končí, konkurenční CAR4WAY jede dál. Počet uživatelů jeho sdílených aut v roce 2021 vzrostl podle údajů firmy o 82 procent a tržby i přes uzavření okresů na začátku roku o 97 procent.

„Uplynulý rok byl rekordní ve všech oblastech, sdílení aut teď zažívá příznivé období,“ hodnotí výsledky Michal Pecina, provozně technický ředitel CAR4WAY.

„V roce 2021 zaznamenala růst tržeb naprostá většina carsharingových společností, sdružených v Asociaci českého carsharingu. Úspěšný rok s dvoucifernými růsty očekáváme i letos,“ dodává Roman Filip, předseda Asociace českého carsharingu, která sdružuje pět jeho největších poskytovatelů.

1200 vozů společnosti CAR4WAY je volně rozmístěno po ulicích Prahy a Brna, část z nich je k dispozici i na letišti Václava Havla, kde má jako jediný carsharing v ČR vyhrazená vlastní parkovací místa a vozy jsou k dispozici 24/7.  Za rok 2021 ujely vozy společnosti CAR4WAY rekordních 3,68 milionu kilometrů.

Společnost CAR4WAY je podle vlastních statistik největší carsharingová společnost s novými vozy v České republice. Je součástí LOUDA holdingu, který je největším prodejcem vozů ŠKODA a HYUNDAI v ČR a velkým prodejcem vozů dalších 9 značek.

 

Zdroj: Jan Kroča, archiv
9.únor 2022