Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Svět motorů rozjel Jízdy v Letňanech

Časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center zahájil velké testovací jízdy v Praze, Brně a Plzni. Jízdy Světa motorů začaly již tento víkend 12. a 13. září v Praze u OC Letňany, budou pokračovat v dalších městech.

Kvůli ochromení české společnosti proticovidovými opatřeními letos Svět motorů nemohl v Praze na sklonku prázdnin uspořádat tradiční výstavu Auta na náplavce. To však neznamená, že by na své čtenáře zanevřel. Jako malou náhradu pro ně připravil zajímavé testovací jízdy.

Naši čtenáři nám hodně psali, že jim Náplavka chybí. A jejich spokojenost je u nás vždy na prvním místě. I proto se snažíme je v těžkých dobách aspoň tímto způsobem potěšit,“ doplňuje Zbyšek Pechr, šéfredaktor newsroomu auto-moto titulů.

V sobotu a v neděli 12. a 13. září vše začalo na parkovišti u OC Letňany v Praze. Jedenáct automobilek tu vystavilo na padesát svých novinek na čtyřech kolech a většina aut bude připravena i na testovací jízdy v okolí centra.

Vše doplnil ještě program pro děti a také soutěž v parkování o hodnotné ceny. Nechyběli experti z redakce, např. v sobotu 12. září dopoledne zpestřila program přednáška Martina Vaculíka, zástupce šéfredaktora Světa motorů a zároveň jednoho z nejuznávanějších motoristických novinářů v Česku.

Redaktor Světa motorů Lukáš Vaculík vysvětlí nevěřícím zájemcům kompresní poměry motorů

V sobotu se začalo v 10 hodin a končí v 18.00, v neděli byl start stejný a akce skončí v 17.00. Návštěvníci se mohli těšit třeba na vozy automobilky Volkswagen, která během Jízdy Světa motorů v české premiéře poprvé ukázala novou generaci užitkového vozu Caddy a také elektromobil ID3.

Renault předvedl mimo jiné nový Captur, Kia zase celou nabídku svých elektromobilů a hybridů. Pozornost přitáhla i Suzuki Vitara, Opel Corsa, Hyundai Ioniq nebo Dacia Duster.

Ve dnech 19. a 20. září jízdy proběhnou ve stejném čase na parkovišti u OC Olympia v Brně a 26. a 27. září u obchodního centra Olympia v Plzni.

Jako na ostatních akcích Světa motorů je i tentokrát pro návštěvníky vše zdarma.

 

 

 

Zdroj: CNC
11.září 2020