Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Cebia představila nový identifikační systém

Společnost Cebia tento týden prezentovala svůj nový systém Autotracer, který poskytuje zájemci o koupi ojetého vozidla za zajímavou cenu komplexní souhrn dostupných informací o vybraném vozidle a informace potřebné pro kontrolu jeho identifikátorů.

Tento systém navazuje na již existující a osvědčené systémy „prověřování“, zda se nejedná o vozidlo kradené a zdali odpovídají i další údaje skutečnosti. Podle nezávislých průzkumů má u nás v současnosti opravdu velmi značné množství prodávaných ojetých vozidel „přetočený“ počítač ujetých kilometrů a nemalé množství vozidel má i pozměněný „rok výroby“. Zejména počet ujetých kilometrů se dá snadno a poměrně levně pozměnit během velmi krátké doby.
 
Jsou známy případy, kdy u zahraničního vozidla, které jak se následně prokázalo, mělo najeto 440 000 km, byl deklarován počet ujetých km číslicí 40 000, nebo u jiného ojetého vozidla byl uváděn údaj o roku výroby pět let po ukončení produkce daného typu. Díky zmíněným systémům se tak dá s velkou přesností zjistit, zda se nejedná o vozidlo odcizené, zdali odpovídá uváděný rok výroby a počet ujetých kilometrů. Zákazníci tak mohou, v případě neserióznosti prodávajícího, ušetřit značné peníze při nákupu, popř. zdlouhavé dokazování a handrkování s prodejcem. 

-ber-

9.květen 2009