Kategorie
Značky
Regiony
 
 

České Das WeltAuto loni prodalo přes 15 tisíc aut

Das WeltAuto, program prodeje prověřených ojetých vozů, loni prošel personální obměnou, stejnojmenná divize Porsche ČR tento týden oznámila loňské výsledky. Čísla okomentovala šéfka týmu Mirka Cimrová.

Divizi vedl od roku 2017 Martin Březina, v závěru roku ho nahradila Mirka Cimrová jako nová Head of Das WeltAuto.

Na pozici Specialist DWA Quality & Marketing místo Zuzany Baudyšové nastoupila Magdaléna Kramešová. Zuzana odešla na na mateřskou dovolenou. Vedení divize ještě doplnil Jiří Pěnkava coby Team lead DWA Sales.

Prodejci Das WeltAuto předali v roce 2020 zákazníkům celkem 15 077 ojetých vozů, což znamená meziroční  pokles o 4,7 %, zatímco celkový trh s ojetými vozy poklesl o 15 % a trh s novými vozy dokonce o téměř 19 %.

„Loňský rok ukázal sílu našeho osvědčeného konceptu prodeje ojetých vozů ve spojení s aktivním, profesionálním přístupem našich prodejců,“ říká Mirka Cimrová.

„S uzavřením provozoven ještě více roste význam on-line komunikace s klienty a prezentace nabízených vozidel. Naši zákazníci se tak mohou s vybraným vozem seznámit z pohodlí svého domova, aniž by museli prodejce navštívit. Tento přístup hodláme dále rozvíjet i v letošním roce, kdy Das WeltAuto oslaví 20 let na českém trhu.“

Silnou stránkou programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto je kromě nadstandardních zákaznických služeb včetně autorizovaného servisu také velmi široký výběr kvalitních a prověřených ojetých vozů nízkého stáří. Bezmála tři čtvrtiny všech loni prodaných vozů v síti Das WeltAuto nepřekročily svým stářím pětiletou hranici, zatímco do kategorie maximálně tříletých automobilů spadalo 56 % prodaných vozů.

Nejpočetnější skupinou byly zánovní vozy do 1 roku stáří, jejichž podíl na celkovém prodeji dosáhl téměř 30 %. „Das WeltAuto tak významně přispívá k omlazování vozového parku v České republice,“ říká Mirka Cimrová. „Navzdory tomu existují výjimky potvrzující pravidlo – loni byla nejstarším prodaným vozem v síti Das WeltAuto červená ŠKODA Favorit, která po českých silnicích jezdí ve velmi zachovalém stavu již 31 let a stává se tak ceněným youngtimerem.“

Rostoucí obliba mladších a kvalitnějších ojetých vozů se odráží i v cenové hladině. V segmentu od 500 001 Kč do jednoho milionu korun bylo loni v síti Das WeltAuto prodáno 3 131 ojetých vozů. Nejžádanější byly ojeté vozy v segmentu od 300 001 Kč do 400 000 Kč (2 706 vozů), od 200 001 Kč do 300 000 Kč (2 574 vozů) a 0 až 100 000 Kč (2 298 vozů). Z uvedeného je zřejmé, že spolehlivou individuální mobilitu naleznou u prodejců Das WeltAuto zákazníci s jakýmkoli rozpočtem.

„Přestože je Das WeltAuto programem importéra značek koncernu Volkswagen, nalézají zákazníci u našich prodejců velmi široký výběr ojetých vozů napříč všemi značkami i segmenty, přičemž nechybí ani velmi drahé, exkluzivní vozy,“ uvádí Mirka Cimrová další přednost programu Das WeltAuto a dodává: „Trojici nejdražších loni prodaných vozů vytvořily modely Lamborghini Urus, Bentley Mulsanne a Audi RS 6 Avant.“

Nejčastější volbou českých zákazníků jsou ojeté vozy koncernových značek a z nich se těší největší oblibě domácí ŠKODA. Ta loni získala prvenství v žebříčku prodeje s 6 816 vozy, mezi nimiž byla nejvíce zastoupena Octavia. Na dalších místech následoval Volkswagen osobní vozy s 3 945 vozy (bestsellerem byl Golf), Volkswagen Užitkové vozy s 849 vozy (nejžádanějším modelem byl Transporter Kombi), Audi (s nejpreferovanějším modelem Q7) a SEAT (s modelem Leon v roli premianta).

Ostatní značky přispěly k celkovému prodejnímu výsledku 2 135 prodanými vozy. Již třetina prodaných ojetých vozů byla vybavena automatickou převodovkou a kromě toho pokračuje trend nárůstu podílu motorů na benzin (53 %). Téměř 13 % vozů ze sítě Das WeltAuto bylo vybaveno pohonem všech kol. Naopak stabilní zůstává již od roku 2017 pořadí čtyř nejoblíbenějších barev: bílá, šedá, modrá, černá.

Das WeltAuto je první adresou pro náročné zákazníky, kteří hledají kvalitní a prověřený ojetý vůz, i v roce 2021, v němž úspěšný program prodeje ojetých vozů oslaví 20 let na českém trhu. S ohledem na přetrvávající vládní opatření v boji proti koronaviru bude Das WeltAuto i nadále podporovat a optimalizovat online prodejní kanály.

Kompletní nabídka kvalitních a prověřených ojetých vozů je nepřetržitě dostupná na webovém portálu www.dasweltauto.cz s přímým propojením na příslušné prodejce Das WeltAuto. Jejich profesionální specialisté zajistí pro zájemce například videoprezentaci vyhlédnutého vozu prostřednictvím různých komunikačních platforem (např. Skype, Teams, WhatsApp nebo FaceTime). Po dohodě se zákazníkem vyřídí prodejce veškeré potřebné formality a vůz doveze na dohodnuté místo.

Zdroj: DWA, Libor Hlisnikovský
29.leden 2021