Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Česko navštívil Shoichiro Toyoda

V minulých dnech navštívil krátce Českou republiku Čestný předseda správní rady společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) Shoichiro Toyoda.

Jde o syna zakladatele společnosti TMC a zároveň otce současného prezidenta společnosti TMC Akio Toyody. Do Prahy se tak Shoichiro Toyoda vrátil po šesti letech. 

Během krátké návštěvy České republiky navštívil pan Dr. Shoichiro Toyoda s chotí, mimo jiné, sídlo společnosti Toyota Motor Czech, kde ho přivítal a provedl moderním administrativním centrem prezident společnosti pan Tsutomu Otsubo.

Dalším místem vřelého uvítání bylo sídlo společnosti Toyota Louwman Praha, kde se Shoichiro Toyoda seznámil s prostředím významného autorizovaného prodejce značky Toyota v Praze na Zličíně.

Následně poté zamířil do města Kolín, kde v průmyslové zóně Ovčáry poctil svoji návštěvou vedení a zaměstnance výrobního závodu TPCA, který je od roku 2002 společným podnikem pro výrobu malých vozů společností Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën.

Shoichiro Toyoda je osobností světového významu, která nesporně ovlivnila rozvoj průmyslové výroby v celosvětovém měřítku. Přeměnil původně regionální japonskou rodinnou firmu na korporaci, která ovládá více než 10% světového trhu osobních automobilů, vyrábí v mnoha zemích světa včetně České republiky.

22.listopad 2012