Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Český DACHSER hodnotil rok 2012

DACHSER Česká republika se pochlubil úspěšnými čísly za rok 2012.

Počet odbavených zásilek přesáhl 600 000 kusů, což představuje o 10 % více než v loňském roce, a předpokládaná výše obratu by měla přesáhnout 1,55 miliardy Kč. Společnost také investovala 225 milionů Kč do výstavby nového areálu v Kladně.

DACHSER Česká republika, odborník na sběrnou službu, zaznamenal v roce 2012 vyšší poptávku po realizaci kusových zásilek do zahraničí. Rozšířil proto své přímé linky do dalších 11 destinací, a to jak v národních tak mezinárodních přepravách. „Těší nás, že i rok 2012 můžeme označit za úspěšný. Zaznamenali jsme 17% růst v tonáži, která byla přepravena a uvedli jsme na trh nové služby,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

V letošním roce se společnosti DACHSER také podařilo získat významné zakázky v oblasti kontraktní logistiky. DACHSER navíc uvedl na trh novou balicí službu pro průmyslové balení zásilek do celého světa.

Úspěšný růst společnosti se odrazil i ve strategických investicích. „Naším hlavním záměrem bylo rozšířit naše překládkové možnosti především v Kladně a v Brně. V Kladně jsme investovali celkem 9 milionů eur do výstavby nové překládkové haly a administrativní budovy, v Brně se stěhujeme do nových skladových prostor o celkové rozloze 5 000 m2,“ uvádí Petr Kozel, generální ředitel DACHSER Czech Republic.

Na 57 000 m2 vyrostl v Kladně nový překládkový terminál a administrativní budova. Nová překládková hala o velikosti téměř 4 200 m2 je vybavena 38 branami. Kromě toho postavil DACHSER v Kladně také novou administrativní budovu se třemi nadzemními podlažími s kancelářemi a se sociálním zázemím a jídelnou pro zaměstnance ve sníženém přízemí. Celkově nabídne nová kancelářská budova téměř 2 000 m2 ploch.

DACHSER se rozvíjí v souladu s korporátní strategií „Mobile 2015+“, která je založena na dlouhodobém a udržitelném rozvoji. Ta spočívá v investicích nejen do logistického businessu, IT, ale i do lidských zdrojů, které jsou základem úspěšného fungování této rodinné společnosti.

V roce 2013 se bude DACHSER Czech Republic soustředit na další rozšiřování svých služeb zejména v oblasti kontraktní logistiky a leteckých a námořních přeprav a plánuje také další investice do vzdělávání svých zaměstnanců.

17.prosinec 2012