Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Český Ford hlásí historický prodejní rekord

Zajímavým prodejním výsledkem skončil letošní duben pro český Ford. V ČR bylo zaregistrováno celkem 1785 nových vozů značky – to je dosud nejlepší prodejní výsledek automobilového dovozce za jeden měsíc v celé české historii!

O zápis do české automobilové "Knihy rekordů" se Ford podle vlastního vyjádření postaral již několikrát, naposledy loni v červenci, kdy dokázal prodat a zaregistrovat 1590 vozů. Výsledek z letošního dubna je ještě o téměř 200 nových aut lepší – a znamená, že Fordu patřilo 8,6 % českého trhu (OA + LUV). Po ukončených čtyřech měsících letošního roku je tak Ford díky 5181 zaregistrovaným automobilům opět nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů v ČR s celkovým podílem na trhu osobních a lehkých užitkových vozů 7,5 %. Proti dubnu loňského roku zvýšil Ford v ČR své prodeje o 71 % (!!!) a jeho prodejní hvězda Ford Fusion je i nadále neprodávanějším dováženým vozem v ČR, zatímco užitkový Ford Transit vede prodejní žebříček v kategoriích do 3000 i 3500 kg.
 
„Nový prodejní rekord nás pochopitelně potěšil, ale nepřekvapil,“ komentoval výsledky českého Fordu jeho generální ředitel Jan Laube. „V dubnu jsme si totiž v prodeji vyzkoušeli několik novinek, které se – jak je vidět – osvědčily, a proto s nimi počítáme i pro další průběh roku 2008.“
24.květen 2008