Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Český Mercedes-Benz hlásí růst

První tři měsíce roku 2009 byly z pohledu prodejních výsledků pro divizi osobních vozů Mercedes-Benz pozitivní. V České republice se podařilo v tomto období uzavřít o zhruba 7% více smluv než za stejné období loňského roku.

Navzdory celosvětovým ekonomickým problémům a s nimi spojeným omezením výroby v prvních měsících letošního roku, v jejichž důsledku došlo i ke snížení dodávek vyrobených vozů do ČR, bylo první čtvrtletí z pohledu počtu uzavřených smluv na nové osobní vozy Mercedes-Benz a smart úspěšné.
Dařilo se zejména v segmentu kompaktních vozidel tříd A a B, stejně tak jako u luxusnější třídy C. Právě tyto třídy vozů Mercedes-Benz stojí za 5% nárůstem nově uzavřených smluv oproti stejnému období loňského roku.
„Jsme rádi, že se nám daří naplňovat náš dlouhodobý cíl zvyšování zájmu o kategorii vozů Mercedes-Benz, které nepatří výhradně do segmentu luxusních automobilů. V celkovém součtu tvoří vozy tříd A, B, C v současnosti 65 % našich prodejů. Můžeme tedy říci, že úspěšně oslovujeme i ty zákazníky, kteří doposud o naší značce neuvažovali,” říká šéf prodeje osobních vozů Mercedes-Benz v ČR, Jan Bubeník.
V souvislosti s nedávno probíhající všeobecnou diskuzí nad odpočty sazeb DPH u osobních vozidel určených pro firmy a živnostníky má značka Mercedes-Benz za sebou i úspěšnou březnovou akci „Již dnes bez 19% DPH“, v rámci které bylo prodáno přes 50% vozů určených pro tuto atraktivní nabídku.
„I nyní, po legislativních změnách umožňujících odpočet DPH i u osobních automobilů, nás optimismus neopouští a na druhé čtvrtletí hledíme s velkými nadějemi,“ doplňuje Jan Bubeník.
Koncem března byla na český trh slavnostně uvedena nová generace vozů Mercedes-Benz třídy E, která je pilířem výrobního programu značky s třícípou hvězdou. Navíc v květnu rošíří tuto modelovou řadu atraktivní kupé a ve velkém očekávání bude období podzimu, kdy bude tato třída obohacena i o variantu kombi a kabriolet. Velké naděje jsou vkládány do modelu Mercedes-Benz GLK 220 CDI, malého SUV, které bylo doposud v nabídce pouze se špičkovými variantami šestiválcových motorů.
Druhá polovina roku přinese převratné novinky v technologiích motorů. Dojde k rozšíření vyspělého a úsporného motoru 250 CDI, který se po třídě C rozšiřuje i do dalších modelových řad. Pozornost bude ale jistě zaslouženě upnuta též ke zcela novému hybridnímu pohonu vlajkové lodi třídy S, kterou začátkem léta čeká významný facelift. Již nyní však mohou zákazníci využívat nabídky, kdy k novému Mercedesu třídy S získávají na rok zdarma i druhý automobil – třídu A.
24.duben 2009