Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Český import Opelu jde do skupiny Emil Frey

Značka Opel bude rozvíjet své podnikatelské aktivity v Česku a na Slovensku prostřednictvím skupiny Emil Frey Group, která už plní roli lokálního importéra PSA Group.

Odpovídající kontrakt byl právě podepsán. Po završení plánované transakce se skupina Emil Frey Group stane velkoobchodním dovozcem pro uvedené trhy a bude rozvíjet obchodní aktivity Opelu v České republice a na Slovensku. Současní zaměstnanci společnosti Opel budou převedeni podle platných zákonů (toto bude komunikováno samostatně), a to nejpozději ke dni dokončení transakce.

Tato transakce (a zavedení nového obchodního modelu) je primárně podmíněna oficiálním schválením příslušných orgánů, které se zabývají antimonopolní agendou.

Společnost Emil Frey Group je rodinná švýcarská firma se sídlem v Curychu, kterou založil už v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s automobilovými díly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích, zaměstnává asi 22 tisíc lidí.

Opel prodal v ČR a SR v roce 2018 asi 12 tisíc automobilů.

Zdroj: Opel
17.duben 2019