Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Český SEAT podpořil akci „Atleti spolu“

SEAT i letos podporuje českou atletiku jako oficiální partner Českého atletického svazu (ČAS). Španělská značka podílela mimo jiné na závodním atletickém restartu v rámci projektu „Atleti spolu“. První červnovou středu se na 253 sportovištích v celé České republice sešlo více než 23 000 atletů, aby poměřili své síly.

Hlavní mítink „Dne s českou atletikou“ se uskutečnil v Plzni za účasti mnoha hvězd české atletiky. SEAT kromě toho přispívá ke zdárné realizaci projektů „Pohybová gramotnost“ a „Atletiky pro děti a rodiny“, které se zaměřují na vyhledávání nových sportovních talentů a výchovu dětí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám.

Organizátoři vzdělávacího projektu „Atletika pro děti a rodiny“ mají v současnosti k dispozici vůz SEAT Ateca.

Máme velkou radost, že se projekt ‚Atleti spolu‘ dočkal mezi sportovci ještě silnější odezvy než loňský úspěšný restart ‚Spolu na startu‘. Značka SEAT u tak významné sportovní události samozřejmě nemohla chybět,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Aleš Novák

„Věřím, že se velkému zájmu atletů i diváků budou těšit i další atletické akce pořádané letos s podporou značky SEAT. I za nepříznivých okolností se snažíme maximálně pomáhat aktivním sportovcům k nejlepším výkonům a současně ukazujeme cestu rodinám s dětmi ke zdravému životnímu stylu, jehož základem jsou vyvážené pohybové aktivity.

Z mimořádně úspěšné spolupráce se značkou SEAT, která trvá již více než dvě desetiletí, máme velkou radost,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu. „Podpora, na kterou se můžeme spolehnout, je v době koronavirové pandemie ještě důležitější než kdy jindy. A za to patří značce SEAT velký dík.“

Červnový „Den s českou atletikou“ byl velkolepou oslavou atletiky, při níž se konaly závody dětí, dospělých, veteránů i handicapovaných atletů v celé České republice. Letošní projekt „Atleti spolu“ tak volně navázal na úspěšný loňský restart závodní atletiky, „Spolu na startu“, jehož se zúčastnilo více než 17 000 atletů na 173 stadionech. Kromě atletických závodů čekal na účastníky „Dne s českou atletikou“ bohatý doprovodný program s atletickými workshopy, hrami, autogramiádami a dalšími zábavními aktivitami.

Letošní kalendář atletických akcí je sice negativně ovlivněn restriktivními opatřeními proti šíření onemocnění COVID-19, ale i tak zahrnuje řadu prestižních akcí, jichž se účastní také značka SEAT. V únoru se například uskutečnilo Mistrovství ČR v halové atletice v Ostravě, v dubnu bojovali běžci o titul mistra republiky v půlmaratonu v Kostěnicích a v polovině května se v Poděbradech konalo mistrovství Evropy družstev v chůzi.

V nadcházejících týdnech a měsících zavítá seriál Mistrovství ČR v atletice do Zlína, Plzně, Břeclavi a Valašského Meziříčí. Dne 26. září 2021 se poběží legendární silniční závod na 10 km Běchovice – Praha, který má nejdelší historii v Evropě. SEAT bude jako spolehlivý partner české atletiky přítomen rovněž na vyhlášení výsledků ankety Atlet roku, k němuž dojde 6. listopadu.

Věrní sponzoringoví partneři: Barbora Špotáková a Aleš Novák

SEAT se zaměřuje nejen na výkonnostní atletiku, ale také na podporu dětí a jejich výchovu ke zdravému pohybu. K tomu slouží projekt „Pohybová gramotnost“, který zastřešuje dílčí projekty „Atletika pro děti“, „Atletika pro celou rodinu“, „Jsem atlet“ a školní, resp. mládežnické atletické soutěže.

Cílem těchto aktivit je vést děti i rodiče k osvojování základních pohybových dovedností, ať se jedná o běh, skok nebo hod. Všestranná atletika jim totiž nabízí ideální způsob, jak získat základy zdravého pohybu a vývoje. Malí sportovci se pak mohou rozhodnout pro výkonnostní atletiku nebo jiný sport.

V současnosti jsou akce projektů „Programová gramotnost“ a „Atletika pro děti a rodiny“ plánovány na konec června ve Zlíně (26. až 27. 6.) a v novém školním roce přivítají malé sportovce v Lounech (16. 9.), Běchovicích (18. 9.), Děčíně (19. 9.) a Vyškově (23. 9.). Organizaci akcí zajišťují místní atletické oddíly a kluby, které na ně každý rok přilákají desítky tisíc dětí a mladistvých.

Zdroj: SEAT, Zorka Mašková
15.červen 2021