Kategorie
Značky
Regiony
 
 

ČEZ ESCO loni utržila více než 22 mld. korun

ESCO, část skupiny ČEZ specializující se na energetická řešení, oznámila na tiskové konferenci v Praze své loňské výsledky. Po pěti letech existence vykázala roční tržby v částce přesahující 6 miliard korun a provozní zisk před odpisy (EBITDA) na více než 500 milionů korun (odhad za rok 2019).

ČEZ ESCO působí výhradně v rámci České a Slovenské republiky, aktivity v ostatních státech zastřešuje souběžná entita ESCO International. Tržby společností pod ESCO International přesáhly loni odhadem 16 miliard korun a EBITDA 850 milionů korun. Pro letošní rok jsou cíle společností ESCO v ČEZ více než 26 mld. Kč na tržbách a přes 2 mld. EBITDA.

ESCO společnosti ČEZ dnes působí v celkem pěti státech, pracuje pro ně 5500 zaměstnanců a realizují ročně přibližně 14 000 zakázek. Jedná se například o výstavbu velkých energetických zařízení, kogeneračních jednotek nebo fotovoltaických elektráren, energetický management a projekty energetických úspor nebo dodávky osvětlení, vzduchotechniky, klimatizací či elektromobilní infrastruktury.

Když jsme před pěti lety ČEZ ESCO zakládali, věděli jsme, že sektor moderní energetiky rychle poroste. Sázka na tuhle kartu se ukázala jako správná a nese očekávané výsledky. Nynější směřování Evropy a důraz na ochranu klimatu do budoucna atraktivnost řešení poskytovaných ČEZ ESCO ještě posílí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. „Současné cíle EU 2030 v oblasti energetických úspor si vyžádají v Česku investice minimálně v řádu stovek miliard a možná až bilionu korun. Pro řadu sektorů to bude bolestivé, ale pro ESCO je to velká příležitost. Plán uhlíkově neutrální Evropy nicméně znamená, že tyto cíle budou brzy ještě zvýšeny,“ doplňuje Beneš.

Jedna z nabíjecích stanic pro elektromobily ČEZ Esco

Zdroj: ČEZ, Roman Gazdík
29.leden 2020