Chevrolet Cruze, který je v Evropě v prodeji od jara tohoto roku, získal titul „AUTOBEST 2010“ udělený porotou složenou z automobilových novinářů ze střední a východní Evropy.
V hlasování novinářů z 15 zemí získal Cruze první místo v jejich „best buy“ (nejlepší koupě) soutěži před Hyundai i20, Škodou Yeti a Volkswagenem Polo.
Členové jury udělovali body za celkem 13 kritérií. Mezi ně patří design i technické parametry, jako je ovladatelnost, spotřeba, ohleduplnost vůči životní prostředí, prostornost, a několik dalších hledisek považovaných za obzvlášť důležité na rostoucích trzích v střední a východní Evropě, například: velikost dealerské sítě a snadná dostupnost náhradních dílů a příslušenství.
Předseda AUTOBEST Ilja Seliktar jménem jury prohlásil: „Cruze je nyní nejlepším automobilem, který jde v regionu koupit." a dodal, že kompaktní sedan Chevrolet se stal „celkovým vítězem s vynikající hodnotou za vynaložené peníze (value for money).“