Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Chretién oznámil příchod Renaultu Fluence

Od Nového roku 2010 je v prodeji první letošní novinka od Renaultu, model Fluence. „Jde o vůz, který je nástupcem Méganu sedan. Sází na zajímavou cenu startující na 299 900 korunách,“ oznámil na páteční tiskové konferenci generální ředitel Renaultu ČR Bernard Chretién.

Fluence je novým modelem, který má být větší než Renault Mégane, ale menší než manažerská Laguna. Vyrábí se v Turecku, v nejvyšší výbavě auto vyjde na 339 900 korun. Tak malé rozpětí mezi startovní a maximální cenou nikdo v Česku nenabízí. Základní provedení Confort přitom mírně převyšuje dnes běžný standard v nižší střední třídě. „Nechybí šestice airbagů, ESP, palubní počítač, výškově nastavitelný volant, výškově nastavitelná přední sedadla, klimatizace, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, centrální zamykání a rádio s CD/MP3 přehrávačem,“ upřesnil Bernard Chretién. K tomu Fluence Confort přidává v základních modelech ne zcela obvyklý tempomat, elektrické stahování předních i zadních oken a kliky dveří i kryty zrcátek v barvě vozu. Na vrcholu nabídky stojí Privilege s elektrochromatickým vnitřním zrcátkem a navigací Carminat TomTom s mapami východní Evropy. Za tyto položky navíc Renault žádá jen 10 000 korun.
 
Opulentní je také velikost auta, z délkou 4,6 metru patří Fluence k nejdelším vozům nižší střední třídy. Vzadu čeká na zájemce téměř 500 litrů objemný kufr. Nabídka motorů už není tak široká, nejsou v ní žádné velké turbodiesely ani automatická převodovka. Jediným benzínem v nabídce je 1,6 o výkonu 81 kW. Turbodiesely pak zastupuje 1,5 dCi ve dvou výkonových variantách – 63 kW v základní výbavě a 78 kW v dražších provedeních.
 
ERICH HANDL, Podolí
31.prosinec 2009