Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Chrétien: Renault udržel podíl na trhu

Generální ředitel českého  Renaultu Bernard Chrétien uspořádal první letošní tiskovou konferenci v pražské La Fabrice. „Navzdory celkovému poklesu registrací se Renaultu podařilo meziročně udržet tržní podíl a Dacia si dokonce své postavení mírně polepšila,“ pochlubil se šéf importérství.

Současně Chrétien seznámil novináře takés celkovými globálními obchodními výsledky skupiny Renault a představil rovněž model Megane RS s motorem o výkonu 250 koní, který se dostane k českým zájemcům v březnu. Přeplňovaný dvoulitr přináší kromě generačního posunu jednu zásadní změnu – už se nebude vyrábět v Dieppe, ale stejně jako ostatní Mégany ve Španělsku.
 
Nová generace motoru 2,0 Turbo dosahuje nejvyššího výkonu při 5500 min-1, točivý moment vrcholí 340 Nm (+30 Nm) při 3000 min-1. Díky přeplňování turbodmychadlem twin-scroll má motor rychlou odezvu a pružný chod v nízkých otáčkách – 80 % maxima točivého momentu je k dispozici už od 1900 min-1. Přenos na přední kola zajišťuje šestistupňová manuální převodovka.
Standardem pro Mégane RS 250 bude sportovní podvozek, Renaultsport Dynamic Management – plně vypínatelný stabilizační systém ESC rozšířený o sportovní režim – a telemetrický počítač Renaultsport Monitor. Uvnitř nalezneme sedadla se zesíleným bočním vedením, sportovně tvarovaný volant Renaultsport nastavitelný ve dvou osách, hliníkové pedály a nový design přístrojového štítu s analogovými ukazateli.
Příplatková výbava zahrnuje mimo jiné kůží potažená sedadla Recaro a podvozek Cup s nastavením vhodným pro okruhové použití. Společně s podvozkem Cup je Mégane RS 250 vybaven také diferenciálem se zvýšenou svorností.
31.leden 2010