Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Chrysler má souhlas k přijetí půjčky

Automobilka Chrysler tento týden získala předběžný souhlas soudu k přijetí půjčky v objemu 4,5 miliardy dolarů (asi 90,7 miliardy Kč) od americké a kanadské vlády.

Firma se tak posunula o krok blíž plánovanému prodeji podílu italské automobilce Fiat. Proti rychlému prodeji podílu se však staví někteří věřitelé. 
    Společnost Chrysler upozornila, že vyhlášení bankrotu a spojení s Fiatem nebudou mít vliv na její aktivity mimo Severní Ameriku. Viceprezident společnosti pro mezinárodní prodej Thomas Hausch uvedl, že firma sice v příštích týdnech pravděpodobně pozastaví produkci v USA, Kanadě a Mexiku, ale bude pokračovat ve výrobě v jiných lokacích, včetně Egypta a Venezuely. 
    Chrysler minulý týden ve čtvrtek požádal o soudní ochranu před věřiteli, což se podle amerických zákonů de facto rovná vyhlášení bankrotu. Firma ale pracuje na restrukturalizaci a z bankrotové ochrany by měla vyjít silnější. Americká vláda předpokládá, že celý proces by mohl skončit během 30 dnů. Administrativa prezidenta Baracka Obamy požaduje, aby prodej skončil do 21. května.
 
 
16.květen 2009