Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Čína zakázala dovoz vozů Hyundai a Kia

Jihokorejské automobilky Hyundai a Kia nemohou vyvážet své vozy do Číny. Hyundai Motordnes oznámil, že již od poloviny září nedostaly obě automobilky od čínské vlády povolení k dovozu. Nikdo jim však zatím oficiálně neoznámil důvody.

Čínský lokální list Chosun Ilbo ve středu napsal, že Čína zastavila dovoz aut od obou společností kvůli stížnostem čínských prodejců, že Hyundai a Kia porušují antimonopolní zákony. Hyundai se však odmítl k možným důvodům, co Čínu k tomuto kroku přivedlo, vyjádřit.
 
    "Neobdrželi jsme povolení k dovozu od poloviny září, ale ještě jsme neobdrželi žádné oficiální vyjádření (k odmítnutí) od čínské vlády," uvedla automobilka.
 
 
    Hyundai je pátým největším výrobcem aut na světě a jeho dceřiná společnost Kia prodá ročně v Číně kolem 520.000 vozů. Většinu z nich vyrábí v Číně, zhruba 50.000 jich dováží z Koreje, napsala agentura Reuters.
 
    Hyundai se chystá 1. listopadu slavnostně zahájit sériovou výrobu vozů v české továrně v Nošovicích. Ta by měla vyrábět až 300.000 vozidel ročně. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.
29.říjen 2008