Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Citroën C5 X měl premiéru v Aquapalace

Šéf českého Citroënu František Neuman uspořádal novinářskou premiéru manažerského modelu  C5 X v konferenčním centru hotelu Aquapalace Čestlice. Jaké jsou ceny a kolik chce letos import prodat kusů?

Model C5 X byl představen v roce 2021 jako vlajková loď značky, v Česku je k objednání od letošního února. Nabízí v benzinovou a plug-in hybridní verzi, v oblasti termických motorů volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými motory PureTech s automatickou osmistupňovou převodovkou.

Ceny startují na 750 000 Kč a zahrnují prodlouženou značkovou záruku Essential Drive na 5 let nebo 120 000 najetých kilometrů. PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8 začíná na 1 050 000 Kč ve verzi Feel Pack.

Pro českou premiéru zvolil import osvědčený Aquapalace v Čestlicích, po tiskovce následovaly novinářské testovací jízdy. „Počítáme spíše s prodejem silnější verze motoru, letos cílíme na sto až sto dvacet kusů,“ uvedl na tiskovce František Neuman.

Vůz je vybaven technologiemi pro bezpečné cestování, jako je rozšířený head-up displej (promítá na čelní sklo), asistenční systémy řízení, které zavádějí poloautonomní řízení, a nové komunikační rozhraní na 12″ HD dotykovém displeji s rozpoznáváním přirozeného hlasu.

V České republice se C5 X nabízí v šesti barvách, s pěti možnostmi dvoubarevného řešení karoserie a ve čtyřech úrovních výbavy – Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack.

Od druhé úrovně výbavy je v sérii MyCitroën Drive Plus, který zahrnuje: navigační system 3D v češtině s integrovanou mapou Evropy a hlasovým ovládáním, doživotní aktualizaci zdarma, předplatné TomTom services na 3 roky zdarma (TomTom Traffic – on-line dopravní informace, upozornění na nebezpečné úseky/rychlostní radary, ceny pohonných hmot, parkoviště – cena a dostupnost, počasí, body zájmu), radio FM/DAB (digitální radio), 8 reproduktorů + Hands-free Bluetooth® a Mirror Screen s možností bezdrátového připojení (Apple CarPlay / Android Auto). Dále pak zadní parkovací kamera, hliníková kola 19”, hands free přístup a startování vozu a další prvky.

 

Zdroj: TK Citroen, 18. 5. 2022, Erich Handl, Čestlice
18.květen 2022