Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Citroën osvítil Petřínskou rozhlednu

Oslavy 90ti let výroby vozů Citroën vyvrcholily v sobotu večer osvícením Petřínské rozhledny nápisem CITROËN.

Toto osvícení je připomenutím historie,kdy v roce 1925, zakladatel značky a průkopník reklamy, André Citroën, umístil podobný svítící nápis na Eiffelovu věž v Paříži. Obrovská písmena CITROËN zářila nad Paříží dlouhých 9 let (1925 až 1934) ! „ Pronajali jsme si na sobotní den a noc ze soboty na neděli Petřínskou rozhlednu od společnosti ABL, která před několika týdny získala od pražského Magistrátu do pronájmu několik pražských historických objektů,“ uvedl Frédéric Passemard, generální ředitel Citroën Česká republika :
 
Nebylo nikterak zasahováno do konstrukce věže, osvícení bylo realizováno laserovou projekcí mezi horní a dolní prstenec věže. Celková výška nápisu je 30m. Projekční zařízení je umístěno na plošině vzdálené cca 80m od paty rozhledny. Výška plošiny odkud se promítá je 20m. Na jeden z 8mi boků rozhledny byla z tohoto důvodu umístěna projekční síť, na kterou se promítají písmena CITROËN.
 
Na rozhledně byl pro veřejnost připraven také doprovodný program, mimo jiné i defilé historických vozů Citroën. Ikony jako Traction Avant, Déesky, kachny, Méhari a další, celkem 20 vozů, pak večer jely Prahou až na nábřeží, odkud bylo možno nejlépe pozorovat nasvícení věže nápisem CITROËN.
 
Návštěvníci Petřínské rozhledny mohou ještě po celý měsíc, až do 10.listopadu 2009, shlédnout v přízemí výstavu o historii a současnosti Citroënu, spolu s promítáním filmu. Pro zahraniční turisty je připravena i anglická verze.
22.říjen 2009