Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental má kvůli surovinám a propouštění nižší zisk

Německý výrobce pneumatik Continental AG, který působí i v České republice a na Slovensku,  vytvořil ve třetím čtvrtletí letošního roku zisk 235 milionů eur (6,6 miliardy Kč), což představuje v meziročním srovnání pokles o 27 procent.

Za slabými výsledky stály náklady na snížení počtu zaměstnanců v Americe a vyšší ceny gumy a ropy. Informovala o tom společnost v dnešním prohlášení. Výsledky byly horší než odhady analytiků, kteří v průměru čekali zisk 254 milionů eur. Tržby se však zvýšily o osm procent na 3,71 miliardy eur. Provozní zisk bez mimořádných položek se snížil o téměř jedno procento na 410,3 milionu eur.
    Continental je čtvrtým největším výrobcem pneumatik na světě, aktivní je však i v oblasti bezpečnostních systémů pro auta. Výrobci pneumatik bojují v posledních dvou letech s rostoucími cenami surovin, jako přírodní a syntetická guma, ocel či ropa. Continental se snaží omezovat náklady přesunem produkce do zemí s nízkými náklady, napsaly agentury AP a Reuters.
    Continental působí i v České republice a na Slovensku. V ČR vlastní výrobce pneumatik Barum a v Jičíně jeho společnost Continental Teves vyrábí brzdové posilovače a válce pro automobily. Na Slovensku provozuje společný podnik s výrobcem pneumatik Matador.

11.listopad 2006