Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental vytíží Brandýs novou zakázkou

Koncern Continental získal obří zakázky od automobilek na dodávky displejů přes celou palubní desku a OLED displejů, jejichž hodnota převyšuje 2 miliardy eur.  Významnou roli ve vývoji a produkci této technologie zastává tuzemský závod v Brandýse nad Labem.

Výrobce pokročilých technologií díky tomu v příštím roce dosáhne celkového objemu prodeje elektronických komponent do aut ve výši 7 miliard eur.

Velkoformátové displeje byly poprvé představeny v minulém roce a fungují v autech jako centrální vizuální rozhraní. Jejich nejnovější verze je plně integrovaná do designu interiéru vozu, kde displej pokrývá celou palubní desku, aniž by byl rozdělen na jednotlivé obrazovky.

Velikost displeje se stává konkurenční výhodou automobilů a jednotlivých modelů. Technologie velkoformátových displejů využívá tzv. maticového podsvícení s lokálním stmíváním. To umožňuje ovládat každou LED individuálně a stmívat ji a rozjasňovat dle potřeby. Výsledkem je vysoký kontrast a kvalita obrazu.

Continental také díky OLED displejům přináší do globální produkce automobilů takzvané multidisplejové řešení, které má samoosvětlující funkci a nepotřebuje podsvětlení jako tradiční LC displeje (displeje z tekutých krystalů). Výsledkem jsou lehké a tenké jednotky, které díky svým kompaktním rozměrům otevírají výrazně větší možnosti v oblasti designu.

Velká část zmíněných displejů se vyvíjí i vyrábí v závodě v Brandýse nad Labem, který je současně největším závodem Continentalu pro elektroniku na světě. Loni tam uvedli do sériové výroby displejové řešení tvaru písmene L a velikosti pokrývající více než polovinu předního kokpitu. V příštím roce se do sériové výroby v brandýském závodě chystá výše uvedený velkoformátový OLED displej.

 

Zdroj: Havas
14.listopad 2022