Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental na Slovensku investuje 250 milionů eur

Německá firma Continental investuje do rozšíření výroby pneumatik ve svém závodě v Púchovu na západě Slovenska 250 milionů eur (6,5 miliardy korun) a vytvoří téměř 600 nových pracovních míst.

Od vlády za to získá daňovou úlevu ve výši 20 milionů eur. Vyplývá to z memoranda, které dnes podle Slovenského rozhlasu podepsal slovenský premiér Robert Fico se zástupci Continentalu v sídle firmy v Hannoveru.

Od nástupu Ficovy vlády do úřadu loni v dubnu jde o největší zahraniční investici na Slovensku, které se potýká s vysokou nezaměstnaností. Bez práce je v zemi téměř 15 procent lidí. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že ve hře o investici Continentalu bylo také Polsko nebo Česko, kde firma vlastní například otrokovického výrobce pneumatik Barum Continental.

Podle listu Hospodárske noviny bude slovenský závod Continentalu největší továrnou firmy na výrobu pneumatik. Po dokončení investice se výrobní kapacita závodu, který v současnosti produkuje 11 milionů pneumatik ročně, zvýší o více než pět milionů kusů. Continental získal většinový podíl v gumárenské divizi púchovského výrobce pneumatik Matador v roce 2007, o dva roky později ji zcela ovládl.

Německý výrobce pneumatik a autodílů kromě továrny v Púchovu vlastní na Slovensku také závody na výrobu komponentů pro automobilový průmysl, jenž je tahounem exportně orientované slovenské ekonomiky.

11.duben 2013