Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental přitlačil na efektivitu v Brandýse

Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky do aut, ve svém výrobním závodě v Brandýse nad Labem implementovala systém Siemens Condition Monitoring. Díky tomuto softwarovému nástroji firma zvýšila efektivitu výroby, snížila náklady a pokračuje tak ve své transformaci v digitální výrobní závod.

Systém Siemens Condition Monitoring v závodě Continental napřed instalovali na jednu ze dvou totožných výrobních linek s cílem optimalizovat technologicky náročný výrobní proces. „Přínos monitoringu je vidět zcela jasně: efektivitu zvýšil o 15 % a pořizovací investice se vrátila do jednoho roku,“ uvedl manažer formy Jakub Hamerník.

Nyní již je v brandýském závodě systém nainstalován na několika dalších linkách a dále se rozšiřuje.

„Rozšíření na další linky bylo jednoduché v tom, že v pilotním projektu jsme definovali standardní strukturu dat pro každý stroj, která se vyčítají z PLC. Díky této unifikované struktuře bylo možné nasadit sběr dat pro různé typy pracovišť,“ dodává Jakub Hamerník.

„Z pohledu zákazníka implementace není náročná. Výhodou naší dodávky je to, že umíme řešit celou základní (první) vrstvu strojů, přípravu a vyčítání dat z řídicích systémů. Následná implementace pak vyjde podstatně levněji, než když zákazník musí poptat přípravu dat u různých dodavatelů a výrobců strojů,“ doplňuje Jaromír Vrkoč, vedoucí oddělení Digital Service společnosti Siemens ČR.

9.listopad 2022