Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental rozšiřuje výrobu v Brandýse

Continental Automotive v Brandýse nad Labem vyprodukovala 1 milion řídících jednotek informačního systému vozidel pro PSA. Takzvané OVIP silverboxy zpracovávají informace z vozu a umožňují ovládání multimediálního systému. Firma nyní navyšuje jejich výrobu o 20 % a hledá 150 nových zaměstnanců.

Brandýský Continental dodává OVIP skupině PSA od ledna 2016. Francouzský koncern je používá u všech svých značek, kterými jsou Peugeot, Citroën, DS a Opel-Vauxhall, a to napříč všemi modelovými řadami. Tyto řídící jednotky se dosud v Brandýse produkovaly na třech výrobních linkách, nyní Continental uvádí do provozu čtvrtou. Dojde tím k navýšení výroby z 25 000 kusů týdně na více než 30 000 kusů.

Nejen tento úspěch, ale i rostoucí zájem o další produkty firmy znamenají pro Continental nabírání nových zaměstnanců. Aktuálně v brandýském závodě hledají sto dělnických a padesát odborných pracovních pozic. Po nedávném osmiprocentním navýšení mezd firma nabízí průměrnou mzdu na dělnických pozicích téměř 33 000 Kč.

OVIP disponuje integrovanými funkcemi, které zpracovávají data pro 3D navigaci, rádio, parkovací kameru, připojení chytrého telefonu a ovládání veškerých multimédií. Údaje lze kontrolovat prostřednictvím středového dotykového displeje, na kterém se zobrazují. Kromě displeje lze systém ovládat tlačítky na volantu nebo hlasem.

Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí interiérovou elektroniku (autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací) či řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat také ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.

Dnes v závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2 900 zaměstnanců. Continental Automotive Czech Republic je součástí skupiny Continental, nabízí tedy práci ve stabilní mezinárodní společnosti s možností dalšího profesního rozvoje, nadstandardní platy a benefity a práci s nejmodernější technikou v čistém prostředí elektronické výroby.

O společnosti Continental

Německá společnost Continental byla založena v roce 1871 a ve svém tehdejším výrobním závodě v Hanoveru vyráběla produkty z pryže, pogumované látky a gumové pláště pro kola kočárů a jízdních kol. Gumárenská výroba pro automobilový a později i těžký průmysl na dlouhou dobu vévodila výrobkovému portfoliu společnosti. Změna nastala až v 90. letech 20. století, kdy Continental rozšířil svou obchodní strategii a díky několika akvizicím se postupně stal komplexním dodavatelem pro automobilový průmysl. V současné době patří Continental se svými více než 230 000 zaměstnanci v 56 zemích světa mezi pět největších dodavatelů světových automobilek.

Continental v České republice

Dokladem přechodu od pryžových výrobků ke komplexním dodávkám pro automobilový průmysl je i výrobkové portfolio závodů Continental v České republice. Výrobu pneumatik najdete pouze v Otrokovicích, v ostatních 7 závodech patřících do skupin Continental Automotive a Contitech je produkce velmi různorodá. Adršpach se specializuje na ostřikovací systémy, v Brandýse nad Labem a ve Frenštátě pod Radhoštěm se vyvíjí a vyrábí elektronika. Specialitou Jičína jsou brzdové systémy, Trutnov dodává vysokotlaká čerpadla a aktuátory. Závod Contitech v Ostravě vyrábí hadice pro automobilový průmysl, pobočka v Meclově se specializuje na formy a kontejnery pro výrobu pneumatik a elektrické termonože pro zpracování umělých hmot a gumy.

Continental má v ČR několik R&D týmů a vývojových center. Většina z nich sídlí ve stejných lokalitách jako výrobní závody, jedinou výjimkou je vývojové centrum pro senzory působící v Ostravě. Geografická působnost českých vývojářů je však mnohem širší – podílejí se na mezinárodních projektech a jimi navržené výrobky se poté vyrábějí v závodech Continental po celém světě.

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental sahají až ke státnímu podniku PAL Kbely. V roce 1998 se vývoj a výroba z původních pražských prostor přesunuly do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. Po velkém požáru v roce 2001 byly výrobní haly dále rozšířeny, i přesto však po několika letech přestala kapacita ploch dostačovat a bylo rozhodnuto o výstavbě druhého brandýského areálu. Ten byl slavnostně otevřen v srpnu 2008.

Continental nedávno otevřel v Brandýse nový sklad

Continental nedávno otevřel v Brandýse nový sklad

 

16.leden 2018