Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental v Brandýse: 3 miliony rádií pro Fiat

Continental Automotive Czech Republic, dodavatel interiérové elektroniky do automobilů, slaví výrobní milník. Ve svém závodě v Brandýse nad Labem vyprodukovala už 3 miliony autorádií pro koncern Fiat Chrysler.

Brandýský závod vyrábí celkem 131 variant tohoto produktu, který se montuje do různých vozů napříč celým koncernem Fiat Chrysler. Dodávky mají podobu buď kompletních autorádií, nebo jejich předních panelů. Sériová výroba nabíhala postupně v letech 2014 a 2015. Pro Continental v Brandýse je to první zakázka pro tuto přední světovou automobilku.

V letošním roce plánuje firma vyprodukovat asi 1,4 milionu těchto autorádií. Zájem o dodávky z Brandýsa nad Labem roste i u dalších automobilek, Continental proto hledá stovky nových zaměstnanců. Nabízí zaměstnání ve výrobě, ve skladu, ale i další technické, inženýrské a administrativní pozice.

Seznam modelů Fiat Chrysler, ve kterých se můžete setkat s autorádii z brandýského Continentalu: Fiat 500L, Alfa Romeo MiTo, Alfa Romeo Giulietta, Fiat Ducato, Jeep Renegade, Fiat 500x, Fiat Doblo, Fiat Tipo, Lancia Y, Fiat 226 truck, Fiat Panda.

Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací a také řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.

Dnes v závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2 900 zaměstnanců. Continental Automotive Czech Republic je součástí skupiny Continental, nabízí tedy práci ve stabilní mezinárodní společnosti s možností dalšího profesního rozvoje, nadstandardní platy a benefity a práci s nejmodernější technikou v čistém prostředí elektronické výroby.

O společnosti Continental

Německá společnost Continental byla založena v roce 1871 a ve svém tehdejším výrobním závodě v Hanoveru vyráběla produkty z pryže, pogumované látky a gumové pláště pro kola kočárů a jízdních kol. Gumárenská výroba pro automobilový a později i těžký průmysl na dlouhou dobu vévodila výrobkovému portfoliu společnosti. Změna nastala až v 90. letech 20. století, kdy Continental rozšířil svou obchodní strategii a díky několika akvizicím se postupně stal komplexním dodavatelem pro automobilový průmysl. V současné době patří Continental se svými více než 230 000 zaměstnanci v 56 zemích světa mezi pět největších dodavatelů světových automobilek.

Continental v České republice

Dokladem přechodu od pryžových výrobků ke komplexním dodávkám pro automobilový průmysl je i výrobkové portfolio závodů Continental v České republice. Výrobu pneumatik najdete pouze v Otrokovicích, v ostatních 7 závodech patřících do skupin Continental Automotive a Contitech je produkce velmi různorodá. Adršpach se specializuje na ostřikovací systémy, v Brandýse nad Labem a ve Frenštátě pod Radhoštěm se vyvíjí a vyrábí elektronika. Specialitou Jičína jsou brzdové systémy, Trutnov dodává vysokotlaká čerpadla a aktuátory. Závod Contitech v Ostravě vyrábí hadice pro automobilový průmysl, pobočka v Meclově se specializuje na formy a kontejnery pro výrobu pneumatik a elektrické termonože pro zpracování umělých hmot a gumy.

Continental má v ČR několik R&D týmů a vývojových center. Většina z nich sídlí ve stejných lokalitách jako výrobní závody, jedinou výjimkou je vývojové centrum pro senzory působící v Ostravě. Geografická působnost českých vývojářů je však mnohem širší – podílejí se na mezinárodních projektech a jimi navržené výrobky se poté vyrábějí v závodech Continental po celém světě.

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental sahají až ke státnímu podniku PAL Kbely. V roce 1998 se vývoj a výroba z původních pražských prostor přesunuly do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. Po velkém požáru v roce 2001 byly výrobní haly dále rozšířeny, i přesto však po několika letech přestala kapacita ploch dostačovat a bylo rozhodnuto o výstavbě druhého brandýského areálu. Ten byl slavnostně otevřen v srpnu 2008.

Zdroj: Havas PR
19.říjen 2017