Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental je v joint venture s Osramem

Continental a Osram úspěšně završily svá jednání o vytvoření joint venture Osram Continental GmbH. Výsledkem je podnik, v něm drží oba partneři 50% podíl a který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.

Zahájení činnosti nové společnosti je naplánováno na druhou polovinu roku 2018, jakmile budou dokončeny všechny nezbytné kontrolní procesy vyplývající ze spojení obou firem. Ředitelem nového podniku bude Dirk Linzmeier ze společnosti Osram, finančním ředitelem Harald Renner ze společnosti Continental.

„Chceme se aktivně podílet na technologických proměnách v oblasti osvětlení pro automobilový průmysl a vyvinout ještě více inovativní a pokročilá řešení pro světelnou techniku. Nový joint venture nám pomůže vytvořit podmínky pro další rozvoj díky spojení našich znalostí o softwaru a elektronice se zkušenostmi Osramu v oblasti osvětlení pro automobily. Budeme tak schopni nabídnout našim zákazníkům bezkonkurenční portfolio produktů v oblasti osvětlení,“ řekl Andreas Wolf, šéf obchodní jednotky Karoserie & Zabezpečení společnosti Continental.

„Digitalizace přináší nové možnosti v oblasti osvětlení automobilů a také příležitosti, které chceme společně s firmou Continental využít. Díky našemu spojení získáme ještě výhodnější pozici pro další rozvoj inovací v těsné spolupráci s dalšími subjekty v automobilovém průmyslu. Cílem je hlubší propojení osvětlovací techniky, senzorů a palubní elektroniky, abychom mohli vyvinout zcela nové typy pokročilého osvětlení v jednom modulu se senzory a dále světelnou komunikaci mezi řidičem, ostatními účastníky silničního provozu a okolím vozidla,“ vysvětlil Hans-Joachim Schwabe, šéf divize Speciálního osvětlení společnosti Osram.

Continental_Osram_joint_světlomet

Nový společný podnik bude mít sídlo v oblasti Mnichova, ale působit bude globálně, aby se mohl přizpůsobit rychlým vývojovým cyklům různých zákazníků v místě jejich působení. Portfolio výrobků bude zahrnovat osvětlovací moduly na bázi polovodičů, jako jsou přední nebo zadní světlomety LED, laserové osvětlovací moduly nebo řídicí jednotky světel.

Zdroj: Continental
11.duben 2018