Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Continental vyhrál spor o porušení patentu

Hamburský oblastní soud ve svém rozhodnutí potvrdil, že pneumatiky značky Aeolus porušují vzor patentovaný společností Continental v EU.

Continental podal v roce 2016 žalobu týkající se pneumatik Aeolus pro nákladní vozidla (Aeolus ATR 33 a Neo Allroads T+), které v EU inzeruje a prodává společnost Heuver zabývající se velkoobchodem s pneumatikami. Jejich konstrukce totiž vykazovala prvky podobající se těm, které společnost Continental vyvinula pro své úspěšné pneumatiky HTR 2 a jejichž ochranu si zajistila v souladu se zákony EU (jako zapsaný průmyslový vzor).

Součástí rozhodnutí je kromě dalších kroků také zákaz prodeje předmětných pneumatik Aeolus a stažení pneumatik již prodaných společností Heuver. Po vydání rozhodnutí dosáhly společnosti Heuver a Continental mimosoudního vyrovnání, které zahrnuje i nároky společnosti Continental uvedené v soudním rozhodnutí.

Constantin Batsch, který ve společnosti Continental odpovídá za trh nákladních pneumatik v Evropě, Středním Východě a Africe, vyjádřil svou spokojenost s tímto rozsudkem.

„Nepřetržitě investujeme do výzkumu a vývoje, abychom mohli našim zákazníkům nabízet inovativní a vysoce kvalitní produkty,“ řekl Constantin Batsch. „Společnost Continental proto bere velice vážně jakékoli neoprávněné používání svých patentů, značek a dalších práv k duševnímu vlastnictví nebo jejich porušování a i v budoucnu bude vymáhat svá práva s využitím právních prostředků.”

Zdroj: Continental
15.červenec 2019