Kategorie
Značky
Regiony
 
 

CS Cargo Holding koupil JTC Transcentrum

Logistická skupina CS Cargo získala do svého portfolia další dopravní společnost s významným podílem na českém trhu. Koupila stoprocentní podíl v dopravní a spediční firmě JTC Transcentrum, která se specializuje především na velkoobjemové přepravy a svým zákazníkům nabízí komplexní logistické služby.

 

Po úspěšně završených akvizicích společností Šmidberský Transport v České republice a mGal spedition na Slovensku v loňském roce tak holding dále posílil svou pozici na českém logistickém trhu i ve středoevropském regionu. Obě strany se rozhodly nezveřejňovat kupní cenu transakce.

 

„Společnost JTC Transcentrum byla podobně jako Šmidberský Transport vybudována na zelené louce a postupně se zařadila mezi významné hráče na českém logistickém trhu. Kupujeme tedy zdravou firmu, která si s sebou nenese žádnou historickou zátěž a naopak je moderní dopravní společností, využívající IT technologie a obsluhující široké portfolio zákazníků,“ uvedl předseda představenstva holdingu CS Cargo Tomáš Faller.

 

Společnost JTC Transcentrum sídlí v Jičíně. Zákazníkům nabízí logistické služby především v oblasti velkoobjemové přepravy. Byla založena v roce 1995, když se stala jedním z prvních přepravců výměnných nástaveb v České republice. Mezi významné zákazníky firmy patří především společnosti z oblasti automobilového, stavebního a strojírenského průmyslu.

 

„Akvizice JTC Transcentrum je přirozeným doplněním holdingu o zavedenou dopravní firmu. Dále tak posilujeme naši dominantní pozici na českém trhu. S ohledem na současný razantní růst cen nafty jsou pouze velké společnosti jako je CS Cargo schopny tento tlak ustát bez výraznějších ztrát. Profilace služeb JTC Transcentrum se navíc velmi podobá klientskému servisu CS Cargo. I proto předkládáme, že proces začlenění firmy do naší skupiny nebude nijak složitý a proběhne stejně hladce jako tomu bylo u předchozích akvizicí,“ dodal Tomáš Faller. 

 

Koupí společnosti JTC Transcentrum, která v roce 2007 dosáhla tržeb ve výši 888 milionů Kč, do své struktury holding výrazně rozšíří pobočkovou síť v České republice. V následujících měsících budou zahájeny práce na fúzi společností CS Cargo, a. s., a JTC Transcentrum. Vlastnická společnost CS Cargo Holding, N.V., bude obě firmy v první fázi provozovat odděleně. Společný manažerský team bude postupně propojovat jednotlivé služby (např. centrální nákup) tak, aby dosáhla dostatečné efektivity pro obě společnosti a přínosu pro jejich zákazníky.

 

29.květen 2008