Kategorie
Značky
Regiony
 
 

ČSOB Leasing: 600 smluv na krátkou lhůtu

ČSOB Leasing uzavřela s podnikateli již 600 smluv na zkrácený leasing v celkové hodnotě téměř 450 milionů korun, oznámil mluvčí firmy Jan Dryák.

Průměrná délka těchto leasingových smluv je 37 měsíců. Tento druh financování umožnila novela zákona o dani z příjmu platná od 20. 7. 2009, jež zkrátila minimální dobu odpisování u nově pořízeného majetku zařazeného ve druhé odpisové skupině na 24 měsíců a v první odpisové skupině na 12 měsíců. Krátký leasing, který společnost ČSOB Leasing nabízí pod názvem InvestLEASE, poskytuje podnikatelům daňovou úlevu díky rychlejšímu promítnutí financované investice do daňových nákladů. Podnikatelé však mohou uzavřít smlouvy na zkrácený leasing pouze do 30. 6. 2010, pak tato legislativní výhoda končí.
„Zaznamenáváme zájem o krátký finanční leasing InvestLEASE, ale potenciál trhu je určitě mnohem vyšší. Domníváme se, že řada podnikatelských subjektů o této možnosti daňově zvýhodněného leasingu ještě neví, ačkoli novela platí jen do konce června letošního roku. Podle našeho názoru ani média podnikatelskou veřejnost o této změně dostatečně neinformovala. Jedná se přitom o jedno z významných protikrizových opatření, jež pomáhá podnikatelům i firmám při pořizování nových strojů a zařízení či automobilů formou finančního leasingu,“ uvedl Jan Krob, obchodní ředitel ČSOB Leasing.
5.březen 2010