Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Čtyři japonské značky svolávají miliony aut

Japonské automobilky Toyota, Honda, Nissan a Mazda svolají k servisním prohlídkám asi 3,4 milionu vozů vyrobených v letech 2000 až 2004. Důvodem jsou možné závady na airbagu spolujezdce, které pocházejí od jednoho výrobce.

Revize se týkají i vozů prodaných v Česku – v případě Mazdy jde asi o 180 vozů, u Toyoty 2500 a Nissan volá k revizi 570 aut.

„Závada se týká takzvaného vyvíječe plynu, který se používá v airbagách. Závada se projevila u airbagu spolujezdce – mohlo by dojít ke zvýšenému tlaku naplňování airbagu a případné úlomky by se mohly dostat do kabiny cestujících,“ popsal mluvčí českého zastoupení Hondy Aleš Indra.„Nejedná se však o žádný akutní problém. Problém se mohl projevit pouze v případě aktivace airbagu a i to pouze v ojedinělých případech,“ uklidňuje Indra.

Majitelům přijde během následujících týdnů dopis, kterým je automobily vyzvou k návštěvě autorizovaného servisu. Oprava by podle mluvčího českého zastoupení Hondy měla trvat maximálně hodinu.Honda prověří dalších 300 tisíc aut kvůli problémům s airbagy.

15.duben 2013