Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Cupra podpořila Barth Racing na Dakaru

CUPRA Formentor se postavila na start Rallye Dakar jako novinářský vůz českého týmu BARTH Racing. Nejslavnější vytrvalostní automobilová soutěž na světě se již počtvrté v řadě uskuteční v Saúdské Arábii, v termínu od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023.

„Značka CUPRA má motoristický sport ve své DNA a platí to i pro všechny její modely včetně Formentoru, který jako všestranný crossover SUV s pohonem všech kol splňuje všechny požadavky na úspěšné nasazení v roli doprovodného vozidla i v tak náročné soutěži, jakou je Rallye Dakar,“ říká Aleš Novák, ředitel značky CUPRA pro Českou republiku. „Celému týmu BARTH Racing přeji v Rallye Dakar hodně úspěchů a se všemi fanoušky rychlých kol se již těšíme na zajímavé a napínavé reportáže z našeho Formentoru.“

Dakarská CUPRA Formentor má před sebou náročné dva týdny Během krátké doby bude muset překonat až šest tisíc kilometrů v náročných pouštních podmínkách Saúdské Arábie včetně úseků mimo zpevněné cesty. Formentor přitom odstartuje do dakarského dobrodružství ve zcela sériové podobě, bez jakýchkoli dodatečných úprav.

Zdroj: Cupra Communications
3.leden 2023