Kategorie
Značky
Regiony
 
 

CzechInvest: Roman Čermák odchází do Bruselu

Od 1. prosince 2007 bude Roman Čermák budovat společné zahraniční zastoupení agentur CzechInvest, CzechTrade a České podnikatelské reprezentace (CEBRE) v Českém domě v Bruselu.

Roman Čermák pracoval v čele agentury CzechInvest od 2. dubna 2007. Pod jeho vedením započalo slučování některých služeb zahraničních sítí agentur CzechInvest a CzechTrade, což usnadní investorům, exportérům a dalším zájemcům o Českou republiku orientaci v českém prostředí. CzechInvest letos začal přijímat také žádosti o dotace z několika programů podpory EU na roky 2007 až 2013.

Do konce října se na agenturu CzechInvest obrátilo 2 458 podniků a dalších organizací se žádostmi o podporu z dosud vyhlášených programů Inovace a Inovační projekt, Eko-Energie, Marketing, ICT v podnicích, Potenciál a Rozvoj. Celkem žádají o téměř 20 miliard korun. “CzechInvest je nově jedinou organizací, kterou mohou podniky žádat o podporu z 12 programů Operačního programu Podnikání a inovace. Agentura totiž začala nedávno spravovat i programy Eko-Energie a Marketing. Podnikům to usnadnilo život – stačí kontaktovat jediné místo a nemusejí podávat žádosti u více institucí,” dodává Čermák.

 

12.listopad 2007