Kategorie
Značky
Regiony
 
 

CzechInvest spustil portál v Korejštině

Investice převyšující 42 miliard korun do podniků, které zaměstnají bezmála 7,5 tisíce lidí – tolik projektů z Jižní Koreje jen za poslední dva roky přilákala prostřednictvím CzechInvestu Česká republika. Agentura dokonce nyní spustila nový internetový portál v Korejštině.
 
 Zájemci ho najdou na adrese www.czechinvest.org/ko.  „Stránka bude užitečná především pro ty společnosti, které teprve zkoumají terén nebo se ještě nerozhodly, kde svou investici uskuteční,“ vysvětlil účel korejských stránek generální ředitel agentury CzechInvest Roman Čermák. „Stránky poskytují základní informace o České republice,                         o podnikatelském prostředí, o investičních příležitostech. Jejich cílem tedy je přimět potenciální korejské investory, aby udělali to správné rozhodnutí – přišli do České republiky.“
To potvrzuje i Kwang-Seok Kim, konzultant agentury CzechInvest pro korejské investice: „České prostředí se od toho korejského přece jen v lecčems liší – a to nejen v podnikání, ale i v běžném každodenním životě. Stránky pomůžou novým investorům rychle se zorientovat, protože v nich najdou komplexní informace o ČR – od popisu trhu práce, přes rozbor celního systému až po například seznam českých měst na seznamu UNESCO,“ vypočítává K. S. Kim výhody portálu.
Největší korejskou investicí v České republice je nošovický závod automobilky Hyundai. Rozhodnutí společnosti do ČR přilákalo další podniky z Jižní Koreje – dosud z velké části především dodavatele pro nošovický závod. Ovšem nejenom ty. Například na konci minulého roku investovala společnost Kos Wire téměř tři čtvrtě miliardy korun do chátrajícího areálu po bývalém cukrovaru v Lovosicích, kde rozjíždí železárenskou výrobu.
 
25.srpen 2007