Kategorie
Značky
Regiony
 
 

CzechInvest uspořádal v Praze další „Nákupní fórum“

Tentokrát jsou ve hře dodávky komponentů kompresorů pro světového výrobce automobilových klimatizací společnost Valeo Compressors.
„Do svého závodu v Humpolci investovala firma před čtyřmi lety přes 1,2 miliardy korun a v současnosti zaměstnává okolo šesti set lidí,“ říká Tomáš Hruda, generální ředitel CzechInvestu,a dodává: „Valeo, které má hlavní evropský závod právě v Humpolci, si každoročně objedná zboží a služby za bezmála 6 miliard korun. Nyní dostávají české firmy další šanci získat část těchto zakázek pro sebe.“
CzechInvest oslovil 33 českých podniků, které svou kapacitou vyhovují nárokům investora a pozval je na dnešní fórum, kde se jednak seznámí s požadavky Valea, a zároveň mohou prezentovat svůj vlastní výrobní program.
Nákupní fóra pořádá agentura pravidelně s cílem podpořit domácí subdodavatele. Celkem jich bylo deset a české firmy díky nim uzavřely kontrakty za stovky milionů korun. Například společnost Daikin Industries Czech prostřednictvím jednoho z fór uzavřela s domácími subdodavateli smlouvy za téměř tři čtvrtě miliardy.


 

 

12.červen 2006