Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dachser mění vedení controllingu

Logistický provider Dachser Czech Republic má nové vedení controllingu. Do jeho čela nastupuje Jiří Mencl, který působí ve společnosti jedenáctým rokem.

Na své nové pozici bude zodpovědný za vyhodnocování finančních a provozních dat společnosti. Kromě toho bude připravovat relevantní statistiky a analyzovat nové controllingové nástroje pro zvýšení efektivity logistických i administrativních úkonů společnosti.

Ing. Jiří Mencl (32) vystudoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, obor Podniková ekonomika a management s vedlejší specializací Logistika – mezinárodní přeprava a zasilatelství. Svoji profesní dráhu v logistice zahájil v roce 2011 ve společnosti Dachser Czech Republic již během svých studií v rámci Trainee programu, ve kterém se postupně seznámil s činností všech relevantních oddělení na pobočce Dachser v Kladně.

Po ukončení magisterského studia potom nastoupil do společnosti na pozici projektového manažera. Od roku 2014 je jeho kariéra spjatá s logistickými procesy ve společnosti Dachser – nejprve působil v oddělení controllingu, poté na specifické pozici DENO (Dachser Expert Network Operations), která představuje interního auditora všech procesů v logistické síti společnosti.

Jako DENO měl Jiří Mencl na starosti implementování nových strategií v přepravních procesech, kontrolu dodržování všech interních procesů a směrnic a také vzdělávání zaměstnanců v oblasti logistických procesů. Na své nové pozici managera controllingu pro celou Českou republiku bude Jiří Mencl zodpovědný především za tvorbu a analytiku finančních a provozních dat, statistiky a analýzy a další rozvoj controllingových nástrojů.

Pozice manažera controllingu vyžaduje mnoho znalostí o našich interních procesech a souvislostech a Jiří Mencl je díky svým předchozím zkušenostem pro tuto roli výborně vybaven,“ říká Ing. Jan Pihar, generální ředitel a předseda správní rady Dachser Czech Republic. Jiří Mencl si s nástupem na novou pozici klade za cíl optimalizovat a standardizovat controllingové procesy napříč českými pobočkami a dále rozvíjet tým controllingu a uvádí k tomu: „Mým cílem je také posílení spolupráce mezi controllingem a vedením společnosti a zvýšení kompetencí našeho týmu pro efektivní podporu kolegů na operativní úrovni řízení.

Jiří Mencl je ženatý a má syna. Hovoří anglicky a německy. Ve svém volném čase rád cestuje, sportuje a také vaří.

Základní informace o společnosti Dachser v České republice

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s. poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser uzavřel s E.S.T. v roce 2006 smlouvu o joint venture, proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. Společnost je dnes specialistou na mezinárodní sběrnou službu a charterové přepravy, poskytuje kontraktní logistiku a služby s přidanou hodnotou a prostřednictví své divize Dachser Air & Sea Logistics zabezpečuje i letecké a námořní přepravy a celní služby do celého světa.

Dachser Czech Republic ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce Dachser Cargoplus) a dvou provozovnách (Letohrad a Frenštát pod Radhoštěm) v současné době zaměstnává na 600 lidí. Společnost disponuje téměř 53 tisíci paletovými místy pro skladování po celé České republice.

6.prosinec 2022